Patnáctý Tattoo Jam ve Strakonicích
FOTO: autorka

Patnáctý Tattoo Jam ve Strakonicích

11. 4. 2018

Už v prehistorické době bylo známo tetování, i pravěký lovec mamutů Otzi měl na těle tetování. Funkce zdravotní a hlavně odlišení v rámci kmenů, podobně jako kroje v nedávné době, byla zaměněna za módní záležitost.

V Evropě bylo tetování spojováno s lidmi, kteří se pohybovali na okraji společnosti. Námořníci, prostitutky, vojáci a zločinci mívali neumělé tetování na různých částech těla. Málokdy na obličeji, což je odlišné od historie, kdy byl tetován především obličej.

Tetování se dnes stalo módním doplňkem. Mnoho salónů prošlo sítem a z tatérů se stali světově uznávaní umělci. Proč tetování? Prostě pro krásu, osobitost, uchování vzpomínek, něco si dokázat a třeba jen touha patřit do skupiny, být jejím členem. Vyjádřit protest. Někteří jedinci mohou být na tetování závislí, je návykové. Stále je možné setkávat se s předsudky vůči tetovaným. Snad každého napadne Vladimír Franz, který býval v porotě této soutěže.

Ve Strakonicích patřili k zakladatelům Tattoo Clubu v roce 2003 Jaroslav Váchal, Karel Bouša a Marcel Chval. Inspiraci čerpali na expedicích V Barmě, Thajsku, Sumatře a na ostrově Siberut u kmene Mentawai. Toho roku uspořádali první festival a letos v dubnu proběhl již patnáctý s umělci různých zemí. Rádi se do Strakonic vracejí pro domácí atmosféru, tak odlišnou od prostředí velkých měst. Od rána do večera více než padesát tatérů v provizorních podmínkách připravovalo na modelech obrazy podle svých předloh. Porota rozhodla o vítězích v osmi kategoriích. Doprovodné programy, módní přehlídky a koncerty uspokojily návštěvníky tak, že se patnáctý ročník festivalu zase " zaryl do kůže" všem punkáčům, metalákům , hardcoristům , prostě všem spokojeným návštěvníkům . Jsem ráda, že jsem se seznámila s touto skupinou lidí.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Já tetováni také nemusím.
Marie Doušová
Kdo chce ,ať si dělá se svým tělem co chce , ale mě se to nelíbí!
Dana Puchalská
Ne tetování fakt není můj šálek čaje.
Věra Ježková
Lituji, ale to opravdu nemusím.
Libor Farský
Já jsem naopak rád, že se všem tetovaným mohu vyhnout.
Jana Šenbergerová
Jeden holky, jiný vdolky. :-) "Proti gustu žádný dišputát"...
Naděžda Špásová
Tetování, jako takové mi nevadí. Dotyčný (á) ho nesmí mít od hlavy k patě. Takových lidí se bojím, i když je to asi dětinské.
Alena Tollarová
Do světa zase vyletělo pár pestrobarevných motýlů ...
Zuzana Pivcová
Tvůj článek včetně Tvého postoje se mi moc líbí. Myslím, že u nás jsme hodně ovlivněni tím, že s tetováním přicházela řada lidí z kriminálu. Bralo se to jako zavrženíhodné. Záleží na tom, jestli pro jedince je to jen módní hit, nebo s tím spojuje nějaký hlubší podtext.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.