Kde najdete tuhle krásnou kapličku?
Foto: archiv autorky

Kde najdete tuhle krásnou kapličku?

10. 5. 2018

Vážení přátelé.

Přemýšlejte, kde se nachází tato krásná kaplička sv. Antonína. Najdete ji na tzv. kulatém kopci. V roce 2012 prošla důkladnou a citlivou opravou. Obec, o které je řeč, je velice malebná a nachází se v jižních Čechách. I celé okolí je protkáno památkami na jejich nejslavnějšího rodáka spisovatele K. Klostermanna.

V obci se nachází i kamenná rozhledna, která také nese jeho jméno. Dříve sloužila svému účelu ---byla určena pouze pro vojenské účely. 

A právě tahle oblast je známa i svým absolutně čistým vzduchem. Také zde rostou nádherné smrky, které jsou proslulé svým rezonančním dřevem. A  to je mezi mistry houslaři velice žádané. Nejen u nás, ale i v zahraničí.

A jestliže jste tam ještě nebyli, tak to napravte. Je tam krásně nejen v létě, ale i v zimě.

Pobyt tam vám všem z vlastní zkušenosti vřele doporučuji.

Jsou tam trasy jak pro pěší turistiku, tak i pro milovníky cyklistiky. A možnost pěkného ubytování.    

A ani při jednodenním výletě tam určitě nikdo z vás hladem a žízní nebude trpět. Protože kolem dokola je spousta míst s občerstvením.

Foto je z mého soukromého archívu.

cestování Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Našla- zajímavé, myslela jsem si, že toto město je na Moravě.
Jitka Hašková
Našla jsem rychle. Dobrá nápověda. Nikdy jsem tam nebyla, snad se tam někdy podívám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...