Jeden den naší kočičky
Foto: autorka

Jeden den naší kočičky

6. 6. 2018

Jmenuje se Bíša. Vzali jsme si ji jako asi dvouletou před čtyřmi lety z útulku. Básničku, kterou jsem o ní napsala (Něha váží tři a půl kila), už nejspíš nepřekonám. Napadlo mne ale, že bych mohla zdokumentovat její jeden den. Vybrala jsem si pátek 1. června.

V příloze uvidíte fotky Bišinky s časem a komentářem. Samozřejmě za jeden den nepředvedla všechny své kousky. Nesedla si na běhoun před kuchyňskou linku, jak to dělává, když chce jíst – říkám tomu, že je v kantýně. Neusnula na klíně páníčkovi sedícímu v křesle v ložnici. Nelehla si mi nad hlavu na opěradlo křesla, z něhož se dívám na televizi. Ani mi toto křeslo neobsadila, takže jsem nemusela do toho ve druhé řadě u zdi. (Přece ji nevyhodím, zvlášť, když spinká.) Nepřišla k páníčkovi na psací stůl, když psal na notebooku; nezalezla za svetry do skříně. Nestihla jsem ji vyfotit, když běhala úprkem po bytě. Často mi mizela ze záběrů, měnila pozici ve chvíli, kdy jsem na ni namířila fotoaparát. A to je vlastně dobře. Není cvičená. Je svá. Kočičí.

Bišinko zlatá, bylo krásné prožít s tebou den intenzivněji než jindy. Mám tě moc ráda.

 

 

 

 

 

 

Můj příběh soutěžní příspěvek
Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miluše Hasenohrlová
Krásné "kočičí" povídání a fotky.
Zuzana Pivcová
My jsme to ale pochopili jako soutěžní příspěvek, proto jsem tam dala tag Akce i60, a určitě to zařadíme.
Elena Valeriánová
Je vidět, že vaše kočička je člen rodiny. Milovaný člen rodiny, a to je hezké. Je jen škoda, že jsi tak skvělou fotoreportáž i s hezkým úvodním slovem nedala do soutěže Zvířata a já.
Eliška Murasová
Věrko, Tvoje kočička si dobře vybrala paničku i pánička, má se!
Libuše Křapová
Paráda, Věrko :-) Z reportáže je vidět a cítit, jak moc máš Bišinku ráda a jak dobře se u tebe má :-)
Olga Štolbová
Věrko díky, moc ráda jsem pokoukala. Moje Mišulka byla úplně stejná, jako by tvé Bišince z oka vypadla. Líbí...*****
Dana Puchalská
Je to krásná kočička . A fotoreportáž super. My měli, když jsem byla malá kocoura stejně barevného a jmenoval se Mind'ak. Je to mazel,viď?
Jarmila Komberec Jakubcová
Oprava : Tvé paničce. Britunka se mi opřela o počítač a hne se chybička vloudí.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milá kočenko Bišinko, přeji Tobě i té paničce hodně krásných chvilek. Zrovna jak píši leži mi skoro na klávesnici moje milovaná Britunka. ona má ráda počítače. občas tuká do klávesnice. Dík za hezké ffotky
Hana Rypáčková
Tyhle mourinky se mi moc líbí... Má se tedy u vás moc dobře...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.