Ořechová bábovka
Ilustrační foto: pixabay.com

Ořechová bábovka

13. 6. 2018

Máme rádi velice ořechy a o víkendu u nás byly vnoučata, tak jsem dělala tuto ořechovou bábovku, navíc hrníčkový recept, tak snad se bude někomu hodit. Vnoučata s bábovkou hned zatočila.

Suroviny

  • 1,5 hrnku cukru
  • 1 lžíce vanilkového cukru (dala jsem vanilku z 1/2 lusku)
  • 2 domácí vejce
  • 1 hrnek slunečnicového oleje
  • 2 hrnky vlažného plnotučného mléka
  • 3 hrnky hladké mouky
  • 1 kypřící prášek
  • 1 polévková lžíce meruňkové marmelády (dala jsem povidla)
  • 1 hrnek mletých vlašských ořechů

Jak na to

  1. Smíchala jsem cukry a mixérem ušlehala s vejci, pak přišlehala postupně a střídavě mléko s olejem. Na závěr ještě mouku, kypřící prášek a umíchat těsto.
  2. Do hotového těsta jsem místo marmelády přidala povidla, ale podle mě to není nutné, jen to zjemní těsto a bábovka bude „vlhčí“.
  3. Těsto nalijete do vymazané a vysypané formy a pečeme 75 minut na 170 °C. Záleží na troubě, takže ke konci doporučuji vyzkoušet klasicky špejlí.

Bábovka se povedla a recept jsem převzala z internetu a lehce si jej upravila. 

recepty
Autor: Lucie Nepová
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Pepik Franz Kubicek
Vazena pani,,kam jste dala ty orechy??? zdravi Toronto
Alena Tollarová
Marmeládu jsem do bábovky ještě nepřidávala, tak bych řekla, že je čas na změnu. Hrnkové recepty mám ráda pro jednoduché vážení surovin. Ořechů jsme si loni nasbírali hodně a lžíce meruňkové marmelády snad nezruinuje nikoho :)
Věra Halátová
A já myslela, že jde o tradiční rodinný recept. Ta bábovka je určitě skvělá - až na ten PRDOPEČ - ale je určitě hodně výživná a finančně nákladná - ořechy, domácí vejce, meruňková marmeláda. Loni se ořechy - aspoň u nás neurodily, meruňky, ty už jsem neviděla léta - tím nemyslím na internetu nebo v televizi, no a povidla, to také není levná záležitost. Nebudu komentovat, že "u nás byly vnoučata" a "máme rádi velice".
Eva Mužíková
Já ráda peču z kynuitého těsta, vyjímku dělají bábovky... Ta marmeláda, či povidla nepřidávám, ale vyzkouším...
Věra Ježková
Musí být moc dobrá, ale taky kaloricky hodně vydatná. Radši se do ní nepustím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.