Naložená krkovička
Foto: autorka

Naložená krkovička

12. 9. 2018

Ingredience: 6 plátků krkovice asi 2 cm silné, 5 kousků střední cibule, grilovací koření, kremžská hořčice, 8 velkých žampionů, velká tatarka, sůl.

Postup:
Naložíme nejlépe den předem plátky masa, nesolíme, přidáme k nim grilovací koření – rovnou polévkovou lžíci, 2 polévkové lžíce kremžské hořčice a celou velkou tatarku. Řádně promícháme a pod folii dáme do lednice. Druhý den na dno pekáčku dáme 3 na hrubo nakrájené cibule, rozprostřeme maso a veškerou marinádu, přidáme oloupané a na hrubo nakrájené žampiony, osolíme a posypeme zbylými dvěma cibulemi.

Zakryjeme pekáček alobalem a pečeme přibližně 50 minut na 170 stupňů, pak odkryjeme a dopečeme do měkka.

Podáváme s chlebem či bramborami a k tomu rajčata, okurky na kolečka a jistě i vychlazené pivko. Moc dobrá mňamka.

 

recepty
Hodnocení:
(4.6 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Balúchová
Už mám naloženo,večer upeču.Včera jsem nevečeřela,tak dnes si dám.
Elena Valeriánová
Ještě nikdy jsem nepoužila tatarskou omáčku pro teplou úpravu. Majonézu ano.
Zdenka Hillová
Mám podobný recept peču krkovičku , kuřecí čtvrtky i bůček ingrediencím se meze nekladou(bylinky ,paprika ,česnek ,cibule , žampiony atd. je to opravdu dobrota říkáme tomu trojboj :))
Eva Balúchová
Krkovičku mám moc ráda a recept určitě zkusím.
Eva Mužíková
Tak to bude asi hodně syté.
Marie Seitlová
Zajímavé a lákavé.
Věra Ježková
Kotletkám bych dala přednost před krkovičkou. Vypadá to báječně.
Zuzana Pivcová
Hlavně, že to vypadá lákavě a určitě i dobře chutná. :-D
Hana Nováková
Omlouvám se všem, krkovici jsem na foto nenašla, tak jsem volila tento snímek, jistě možno použít i kotlety, ale krkovice je šťavnatější.Pokud zkusíte, tak dobrou chuť. Pokud vylepšíte, dejte vědět. Hezký den všem...
Dana Puchalská
Já si také myslím že to jsou k o t l e t y. Ale recept vypadá lákavě.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%