Ořechové trojúhelníčky
FOTO: autorka

Ořechové trojúhelníčky

24. 9. 2018

Honí vás mlsná? Vyrobte si sladkůstku doma. Je to jednoduché a hlavně výtečné.

Ingredience:

40 dkg másla (může být i ZLATÁ HANA, nebo HERA)
40 cukr moučka
9 vajíček
25 dkg pol.mouky
15 dkg mletých ořechů
1 pr.do peč.

Žloutky, cukr, máslo utřeme do pěny, pak přidáme mouku promíchanou s mletými ořechy a  práškem do pečiva, nakonec  přidáme z 9 bílků ušlehaný sníh. Pečeme cca na 180° C do růžova.

Po vychladnutí rozkrájíme (na 60 menších, nebo 40 větších trojúhelníků), (viz obrázek na plechu) po stranách omažeme každý zvlášť krémem a obalíme v mletých ořechách.
Povrch ozdobíme čokoládou a oříškem.

Viz foto.

recepty
Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Čadová
Trojúhelníčky vypadají hezky a určitě jsou moc dobré. Bohužel mám doma alergika na ořechy, tak žádné ořechové mlsání nebude.
Zuzana Pivcová
Mlsna me honi, ale tady v Albanii v hotelu krome marmelady a jednoho druhu perniku nic nenabizeji. Zato cukrarna Pelikan, ta tedy je.
Věra Ježková
Vypadají velmi lákavě.
Dagmar Bartušková
Ráda bych ochutnala.
Eva Mužíková
Taky mne zaujal.
Margita Melegova
Myslim, ze neodolam a upecu.
Eva Balúchová
Byly výborné,určitě zkusím.
Jana Šenbergerová
Nepochybně velmi chutné i vydatné. :-)
Marie Pudichová
V Brně mi bylo řečeno, (už si nevzpomínám, kdo to říkal), že se k tomu měl být recept. Přání jsem dostála. Je to už starý recept, a všem, kdož mohou ořechy chutná. Je to opravdu vděčný zákusek, vydrží i za parných letních dnů. I transport vlakem :-) Je tam hodně vajíček, to je pravda, jenže já až tak na vajíčka nehledím. Máme domácí. A každý zákusek je vlastně kalorická bomba. A tenhle navíc uklidňuje. Jednak kvůli obsahu ořechů a taky při konečné fází. To sedím poslouchám hudbu a mažu a mažu. Krém úplně jednoduchý. Většinou si udělám tak, že uvařím 1 pudink v 1 hrnku mléka a 1 lžíci cukru. Vychladlý vyšlehám asi s 10 dkg másla. Může se přidát i trochu rumu. Na tom až tak nezáleží.
Naděžda Špásová
Jo, a co ten krém?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...