Pavol Hammel oslaví sedmdesátku a chystá velké turné
Pavol Hammel (uprostřed) oslaví sedmdestáté narozeniny.

Pavol Hammel oslaví sedmdesátku a chystá velké turné

16. 10. 2018

Málokdo poznamenal tak silně hudební scénu v Čechách a na Slovensku jako zpěvák Pavol Hammel. Jeho kapela Prúdy letos slaví padesát let od vydání klíčového alba Zvoňte zvonky, zpěvák pak v prosinci oslaví sedmdesátiny. Jak se má?

Jaké jsou vaše další plány?
Čeká mě velké turné se skupinou Prúdy. Jedná se o dvacet koncertů na Slovensku a v Čechách. Budeme hrát v Břeclavi, Brně, Olomouci a v Praze. Jako předzvěst jsme vydali CD i vinylovou desku s názvem Best of Prúdy, na kterou jsme dali i novou písničku Víno, spev a ženy. Myslím, že z toho je vidět, že chuť do života stále ještě máme.

Jeden z největších koncertů se odehraje 22. října v pražském Divadle Hybernia. Jak se těšíte na české publikum?
Po skvělé odezvě na naše vystoupení v prosinci minulého roku v pražské Lucerně se těšíme moc. Koncert se konal u příležitosti 50. výročí 1. československého beatového festivalu. Ale těšíme se na všechny koncerty v Čechách a doufám, že naplníme očekávání našich příznivců.

Příští rok uplyne 50. let od vydání slavného alba Zvoňte, zvonky? Zazní také na koncertě?
Samozřejmě, že zahrajeme i pecky z nejstaršího období. To znamená Zvonky, Baladu o smutnom Jánovi, Smutnú rannú električku a další.  

Kterou svou písničku máte nejraději a kterou naopak nerad slyšíte v rádiu?
Mezi moje srdcovky patří například Dnes už viem nebo píseň Už sa chlapec z detstva poberá. Rádia naše písničky příliš často nehrají, proto mě potěší každá, kterou v rozhlase zaslechnu.

Dne 28. 7. 1976 jste měl být na palubě tragického letu z Prahy do Bratislavy. Byl jste po večírku a v letištní hale usnul. Jaké to bylo probuzení?
Dalo by se říct, že mě zachránil rockerský život. Ale kromě toho asi mám anděla strážného... Jinak to není možné.

Máte dvě dcery. Potatily se? Věnují se hudbě?
Myslím, že mají hudební cítění, zpívaly dokonce s nějakými skupinami, moc mi pomohly i při nahrávání hudby k baletu Everest. Ale s přibývajícími rodinnými starostmi to jde do ztracena.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Taky jsem na něj zapomněla. Díky. Ať se mu daří. :-)
Marie Doušová
Hezká připomínka narozenin zpěváka ,který nás vždy potěšil.
Danka Rotyková
Úplně jsem na P. Hamela zapomněla. Jeho Medulienku jsem měla moc ráda. Díky za připomenutí ☺
ivana kosťunová
A nebo Balada o smutnom Jánovi - dala jsem ji k článku o Marianu Vargovi.
Hana Rypáčková
Ano, celá deska ... Ale jiná nahrávka , kvalitnější...
Mirek Hahn
Nesmrtelné ! https://www.youtube.com/watch?v=IFtUZxjpn0g
Zuzana Pivcová
Já si zase vzpomínám na Medulienku. Pavol H. byl (tedy i zůstal) jedním z mých oblíbených slovenských zpěváků. A najednou se po něm podobně jako po dalších slehla zem.
Dana Puchalská
Ano Pavol byl dřív dost populární. Pohodové a vtipné texty. Ani jsem netušila, že ještě u nás koncertuje.
ivana kosťunová
Díky za připomenutí tohoto skvělého polozapomenutého zpěváka. Připomnělo mi to píseň, kterou jsem měla kdysi hodně ráda ( dala jsem do videí) a asi jeho nejvíce hranoupíseň u nás - Učitelka tanca. Je fajn, že u nás opět koncertuje, jen bych byla ráda, kdybych si jej mohla poslechnout občas i v rozhlase. To by ovšem musela už konečně převážit kvalita nad komercí = utopie. :))

Zpět na homepage Zpět na článek