Kuřecí roláda tak trochu jinak
ilustrační foto: pixabay.com

Kuřecí roláda tak trochu jinak

4. 11. 2018

Kuřecí roláda trochu jinak

3 kuřecí prsa nakrájet podélně na plátky asi 1 cm silné
1-2 vejce
3 PL kys. smetany
sůl, pepř, koření na gril, nebo koření na pečené kuře
hrst strouhanky /asi 2-3 vrchovaté PL/
strouhaný tvrdý sýr 100g /dala jsem uzený ementál/
petrželka
brusinky- hrstičku /nemusí být/
15 dkg anglické slaniny na plátky/ čím delší, tím lepší/

Plátky prsou dáme do mísy, přidáme 3 PL kysané smetany a koření na pečené kuře nebo na gril, množství dle vaší chuti, včetně 1-2 vajec a hrsti strouhanky. Vše řádně promícháme rukou a necháme asi l hodinu odpočinout, aby se chutě prolnuly.

Do formy na biskupský chlebíček /mám formu jakousi cihličku/ vysteleme pečicí papír až nahoru, ten vyložíme anglickou slaninu, na dno a na boky - to tak, aby slanina přesahovala přes okraj.
Na slaninu srovnáme na dno první vrstnu prsou, osolíme, opepříme, posypeme strouhaným sýrem, petrželkou a brusinkami a dáme další vrstvu /měla jsem 3 vrstvy/. Zbylou marinádu nandáme na poslední vrstvu. Na poslední vrstvu i přehneme anglickou.
Každou vrstvu řádně umačkáme.

Dáme péci na 180 C podle typu trouby 50 minut

Pokud vás recept osloví, zkuste. Díky sýru je roláda trochu sytější, k tomu vařené brambory a okurkový salát, který vše zjemní. Tak dobrou chuť!

 

 

recepty
Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Zajímavý recept. Škoda, že autorka nedala fotografii hotové rolády.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.