Znáte jako občané naší vlasti některé její zajímavosti?

Znáte jako občané naší vlasti některé její zajímavosti?

6. 11. 2018

Vážení íčkaři,

ač se nejedná o fotohádanky, ale jen hádanky, prosím o vaši krátkou pozornost. Jako občané České republiky byste měli znát alespoň některé významné zajímavosti, které se dotýkají naší vlasti. I já jsem zjistila,že  mám  určité mezery ve vzdělání. Pokud redakce dovolí, vždy po čase bych vám pro cvičení mysli předložila 3 hádanky. Zkuste se nejdříve zamyslet a potom teprve hledat, jak jsem to dělala já. Není to zrovna jednoduché. Začnu s tím lehčím.

Tak hodně zdaru!!

1."Zpátky ni krok" – čí je to původně heslo?

2.Vědec Antonín Holý přispěl významně k léčbě – jaké nemoci?

3. Jan Jánský - jaký objev si připsal pod své jméno?


Budu se těšit na vaše odpovědi...

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Nejsem přítel kvízů, o mezerách ve vzdělání bych vůbec nemluvila. Vědět „všechno“ nelze; zapomínání je přirozený jev, umožňující mozku přijímat informace nové. Vaše zajímavosti si ale budu ráda číst. (Zde nevím č. 1.)
Jana Šenbergerová
Dobrý nápad. Těším se na další hádanky.
Hana Rypáčková
A já nevěděla Holého..Důležité je, že se nad tím zamyslíme.
Hana Nováková
Jako dodatek pro všechny, správná odpověď je ta první od pani Dany Puchalské. Díky všem, které hádaly...
Hana Nováková
Pro pani Danu, tak dneska to přejdeme a bude to bez černých puntíků,hlavně že jste věděla...
Dana Puchalská
Tak já si píšu poznámku do žákovské knížky a dám si puntík - černý. :-) :-) :-)
Hana Nováková
Pro pani Ivanu a Zuzku, ve víru vášně hádání se to někdy stane, ale o nic nejde, jen ostatním asi zkazíte radost. Možná by bylo namístě odpovědi posílat do vzkakzů jak je návrh, ale nevím co redakce, nejsem tu dlouho a tak nevím, co se může a co ne. K tomu jsou povolanější...Za mě souhlas s pani Ivanou
ivana kosťunová
Hádanky se mi líbí- věděla jsem jen Holého a Jánského. To heslo jsem měla zafixované pouze v souvislosti s budovatelskou érou.
ivana kosťunová
ale ne- každý kdo by první uhodl. Vzpomněla jsem si, jak jsme hádali ta nádraží. Vždyť o nic nejde, byl to jen okamžitý nápad
Dana Puchalská
Můžu zato já bývalá cvičenka v Sokole, Ivano? :-) :-) :-) Prozradila jsem to a basta.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...