Z dopolední procházky
FOTO: autorka

Z dopolední procházky

14. 11. 2018

Už je to víc než rok, kdy mi kamarádka nadšeně vyprávěla o kousku Prahy, který objevila a o němž tušila, že ho neznám ani já. Konečně nastal den, kdy jsem se vydala podívat se na to překvapení. Jmenuje se Staré Střešovice. Neměla jsem to daleko – pouhých dvacet minut tramvají. Vystoupila jsem z jedničky na stanici Baterie a dala se cestičkou do mírného svahu. A ocitla jsem se v jiném světě. Na malém pražském venkově. Úzké klikaté uličky, plácky, kamenné schody, nízké domky, zvonička. Kdyby nebyla trochu mlha, také krásný výhled na Prahu. Měla jsem pocit, že se tam všichni navzájem znají, a když jsem potkala asi tři lidi, připadala jsem si jako rušivý prvek. Vystoupala jsem ke kostelu sv. Norberta (byl postaven na konci 19. století v novorománském slohu), od něj jsem se vrátila dolů na malé náměstíčko; po chvíli jsem sešla po schodech na hlavní ulici Na Petřinách a dospěla jsem o stanici níž, k Ořechovce. Domů jsem odjížděla s hezkým pocitem v duši. Budu moc ráda, když na vás svými fotkami přenesu trochu té pohody.

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Část toho, Věrko znám. Praha není pouze velkoměsto, ale právě i takováto klidná místa. Vřele doporučuji i staré Vršovice, doufám, že ješte nejsou zbourané. Tam se čas zastavil na více, než sto let.
Alena Vávrová
Věrko, dík. Líbí se mi tvoje objevné vycházky, je to skutečně malebná končina, taková starosvětská.
Ilona Kolářová
Krásná procházka, krásné fotografie
Věra Ježková
Děkuji. :-)
Alena Tollarová
Kdyby tam nebyla ta tramvaj, řekla bych, že je to nějaké malé město. Třeba to naše. Jak je vidět, i v Praze se dá bydlet poklidně a idylicky.
Olga Štolbová
Zajásala jsem, jsou to trochu místa mého dětství. Bydlela jsem sice v blízkém Břevnově, ale měla jsem tam tetu, u které jsem často bývala. Všechna ta místa znám a už dlouho jsem tam nebyla. Díky, Věrko.
Helena Votíková
Krásné místo a krásné fotky. Ty malé domky a úzké uličky mi připomínají již skoro neexistující tzv. kolonie, i když ve Střešovicích asi nebyla.
Věra Ježková
Děkuji vám. Zuzko, dobrý tip. Tam jsem taky nikdy nebyla. Jen jsem se letos vydala po desítkách let na Džbán. Borku, mám radost, že jsem ti udělala radost. :-)
Marie Seitlová
Věrko pěkná procházka, ani bych nevěřila, že to je Praha. krásné fotky.
Naděžda Špásová
Věrko, určitě hezká procházka a moc hezké fotky. Praha umí překvapit. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu