Když je věk výhoda aneb Do kina za 60 korun
Ilustrační foto: pixabay.com

Když je věk výhoda aneb Do kina za 60 korun

27. 1. 2019

Chodíte rádi do kina, ale nelíbí se vám ceny  lístků? Tak to pro vás máme dobrou zprávu. Speciální seniorské slevy nabízejí mnohá kina, stačí si sednout k internetu a hledat. A neznamená to, že připravují podřadné snímky, na které nikdo nechodí. Naopak.

Například pražská art kina Evald, Lucerna, nebo Světozor mají pro seniory dokonce speciální program. Kino Světozor například hraje každé pondělí, středu a pátek od 13 hodin ty nejnovější filmy včetně aktuálních festivalů a přehlídek za 60 korun. Slevy dávají i na normální představení, ale musíte na to upozornit a prokázat, že máte na slevu nárok.

Podobná pravidla platí také v kině Lucerna. Sleva je ve výši 50procent z běžného vstupného na filmová představení a 50 korun ze vstupného na přenosy baletů, oper či speciální akce.  V klubovém kině Mat s příjemnou restaurací platí slevy v rámci programu Dvojka pro seniory. Na zlevněné promítáni aktuálních novinek a uměleckých snímků zve i brněnské kino Art, nebo Kino Metropol v Olomouci. Slevy uplatníte pouze při nákupu na pokladnách.

Slevy seniorům poskytují také téměř všechna divadla. Navíc můžete využít i dopolední veřejné generálky za symbolickou cenu. Informace hledejte na webu konkrétního divadla, které si vyberete. Národní divadlo třeba poskytuje padesáti procentní slevy na vybraná místa.

Kina:
www.evald.cz
www.kinolucerna.cz
www.kinosvetozor.cz
http://kinoart.cz
www.kinometropol.cz

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
U nás se také na věk nehledí. Lístky trhají studentky a pustí snad všechny starší. :-) Na vstupence je také uvedena sleva na kávu, kterou si v kavárně Lucerny vypijete.
Hana Práglová
U nás se na věk nehledí.Hrají většnou 2 středy v měsíci od 9ti hod.dopo Za 50kč...Kdo přijde,ten přijde?
Lenka Hradecká
I v děčínském kině Sněžník se promítá každých 14 dní v úterý dopoledne za 50 korun. Do kina chodím moc ráda.
Marie Seitlová
Pane Oldřichu, fronty již se nestojí, dají se koupit přes internet a spoustu seniorů to využívá.
Alena Tollarová
Že bych si zajela do kina do Prahy? A od kolika let je to seniorské vstupné?
Alena Vávrová
I v našem překrásném kině Máj se pravidelně promítá se slevou pro děti (dopoledne) a seniory (odpoledne) - za 50,- Kč. Občas toho využiji.
Oldřich Herzig
Tak v Ostravě fungovala donedávna dvě kina se zaměřením na seniory. Jedno ukončilo činnost,kdo ví proč? Zbylé pokračuje s názvem Minikinokavárna a občas též zajdu za 60 kaček v odpol. časech. Už léta umožňuje Nár.divadlo Moravskosl. návštěvu generálek(90-.) a jelikož je o některé "kusy"velký zájem,je na lupeny fronta a tu si fotil kolemjdoucí mladík.Starší paní z fronty mu málem dala po pusině, anžto to vzala, coby provokaci. Velké obveselení z toho vzniklo.
Hana Práglová
Majka mě předstihla??Ano.Mohu potvrdit.Naši lidé se na film.představení těší.Dokonce sbírají razítka.Za 5 vstupů mají 6.zdarma,nebo jinou odměnu.Dokonce se při každé návštěvě lisuje o odméňuje pár vstupenek.
Marie Seitlová
I u nás máme kino pro seniory a to ve středy v 9 hod a 2x do měsíce. Cenu jen za 50,- Kč. Po filmu si ještě můžeme posedět v přízemí a dát kávu, ta je zdarma. Bývá tam i výstava fotek.
Dana Puchalská
Do kina chodím velice málo. Ale naši přátelé tyhle slevy využívají a jsou z nich nadšení. A myslím že to je dobrá věc.

Zpět na homepage Zpět na článek