Naučná stezka kolem Řežabince
FOTO: autorka

Naučná stezka kolem Řežabince

4. 3. 2019

Řežabinec je rybník u Ražic, vyskytují se zde vzácné rostliny a živočichové, je to významné  hnízdiště vodních ptáků.  Žije zde žluva hajní, slavík obecný a můžete spatřit i ledňáčka říčního, který sem pravidelně zalétá za potravou. V tůních našly výborné podmínky pro rozmnožování mnohé druhy obojživelníků, takže dnes v nich žije nejbohatší společenství žab a čolků. Objeví se i vydra. Vše se můžeme dozvědět z informačních panelů. Na několika místech jsou postaveny dřevěné chodníčky, které vedou do porostu rákosí a končí až u volné hladiny. V okolí je archeologické naleziště ze střední doby kamenné.

V rybářské baště u rybníka trávil prázdniny u babičky a dědy malý Jaroslav Hašek. Tudy bloudil jeho dobrý voják Švejk, když hledal cestu k svému regionu a skončil na četnické stanici putimské v podezření na ruského špióna. Cesta vede mezi rybníkem a tůněmi na hráz rybníka, kde můžeme pokračovat do Kestřan nebo Putimi. Já se rozhodla pro Putim .

 

 

 

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Moc hezké...
Věra Ježková
Hani, paráda. Umíš. :-)
Hana Nováková
Krásná procházka přírodou s letmým komentářem, díky
Dana Puchalská
Moc pěkné fotografie. A vzpomněla jsem si na dobu když jsem byla ještě hodně mladá . Protože když mi bylo asi 20 let tak jsme tam podnikli s přáteli "Cestu po stopách Švejka okolo Putimi". Děkuji Hanko.
Danka Rotyková
Jsem na tom stejně jako pí Alena, taky by se mi to líbilo vč. té svačiny.
Alena Tollarová
Ornitologická pozorovatelna - to by se mi líbilo, posadit se, dalekohled, svačinu ...
Zuzana Pivcová
Moc hezký výlet a zajímavá informace o známém spisovateli, který pak do toho kraje poslal Švejka.
Mirek Hahn
Velmi pěkné fotky !

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.