Příběh na 50 slov: Je naše
FOTO: Alena Tollarová

Příběh na 50 slov: Je naše

12. 3. 2019

Je tu již od 10. století. Je bohatá, hravá, tvárná, laskavá i rázná. Těžká k naučení. V historii několikrát utlačovaná a vybojovaná. Pro mnohé samozřejmá. Je s námi od prvního do posledního dne života. Je odrazem našeho myšlení. Někdy příliš podléhá cizím vlivům. I na nás záleží, jaká bude. Čeština.

Foto: Alena Tollarová

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Krátké, výstižné, emocionální.
Libor Farský
Naše čeština také nabízí mnoho možností pohrát si s ní v duchu typického českého humoru. A nemusí být zrovna rozmarné léto. Jsem moc rád, že se nás na zde sešlo víc, kteří to oceňují. Děkuji.
Dagmar Bartušková
Super! Češtinu miluji.
Blanka Macháčková
Je opravdu těžká. Celý život s ní bojuji. Stále nade mnou vítězí. Ale ty to s ní hezky umíš.
Věra Ježková
Děkuji znovu. Hani, ano, říkali. Ale nechápu to.
Hana Rypáčková
Taky vám říkali: Mluv, jak ti zobák narostl?
Elena Valeriánová
Pocházím sice ze slovenských rovin okolo Nitry, ale češtinu miluji a nedám na ni dopustit. Vždyť ji používám nůž od svých šesti let.
Alena Tollarová
Mateřštinu mám ráda, stejně jako můj rodný kraj s Řípem. Věrko, koukám a jsem potěšená fotkou, která už dávno zmizela kdesi v minulosti FD a Ty sis dala práci a našla si ji. Díky.
Soňa Prachfeldová
Náš mateřský jazyk je lahodný, vtipný, mnoho výrazů, nenechme si ho zkazit.
Jana Šenbergerová
Věrko, vidíš, jak nevidím. Jste dobrá dvojka slovem i obrazem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.