Bude jaro
Foto: autorka

Bude jaro

19. 3. 2019

Když ráno otevřu oči a do stropu hledím, tu napadnou mě věci, že ticho vlastně léčí.Po ranním probuzení se těším na nové děni. Co den mi asi přinese, co k večeru si odnese? 

Pojedeme k Lukovskému potoku, tam se těším, tam to znám a hned je mi do skoku. Zaparkujeme v Lukově, dáme výšlap cestou lesní, provází nás  zpěv ptačí, pes tak spěchá, že mu člověk stěží stačí. 

A jaro už na nás juká, Na každé děvče, ba i kluka. Na mladé, staré, tak to v žití chodí, někomu to jde snáze, někdo může s holí.

Jaro, to je kouzlo mládí, vše ožívá a vše se daří. Mláďata, koťata, štěňata, holata, vše dere se  k novému životu, vše pučí a zelená se , je to síla, která životem hýbá. Příroda, ta začíná nám zpívat, a když pozdě večer začíná se stmívat, na nebi hvězdy se ukáží, pak oči lidí zazáří. 

Květiny v zahradách i parcích začnou kvést, nechme se i my jarem vést. Vychutnejme svěží vánek, ten přinese nám dobrý spánek.

 Den, týden, měsíc, rok, vše ubíhá tak rychle, však ještě dosti času máme, proto vzhůru do přírody, to jistě s chutí dáme.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Miel Jano, Anno, vřelé díky s jarním pozdravem.
Jana Šenbergerová
Z každého slova i fotky je cítit, jak je ti jaro milé. Hezky si ho užívej, Soňo.
Anna Potůčková
Moc hezké a krásné fotky - díky!
Soňa Prachfeldová
Díky moc Zuzko .
Zuzana Pivcová
Bezvadné, Soňo, napsala jsi to citlivě a ještě trochu básničky. A je to všechno jedna velká pravda.
Soňa Prachfeldová
Děkuji vám všem za milá slůvka.
Lidmila Nejedlá
Soni, jsi šikulka poetická. To ranné jaro, které je na tvých fotografiích, mám nejraději. Přeji ti hezké výlety.
Danka Rotyková
Paní Soňo, díky za článek i fotky. Já mám jaro moc ráda, i když poslední roky mi to trochu ztěžuje alergie. Ale důoežité pro mne je, že je všechno na začátku - stromy kvetou, tráva je ještě svěží, rodí se první zvířátka. No není to krása? Je!
Hana Nováková
Jarní psaní a krásné fotky, to je povzbuzení do nového dne - díky
Eva Mužíková
Soni, když se básnění podaří, vyvolá úsměv na tváři. Tvá slova jsou od srdíčka, fotky skvělé, hledám na nich Tvého " psíčka ":)))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.