Moje energie:  Zahradnictví
Foto autorka

Moje energie: Zahradnictví

22. 3. 2019

Existuje ještě něco, co mě spolehlivě dobije a naplní radostí a to je slunce. To je energie, bez které se neobejde opravdu nic a nikdo. Úterní odpoledne 19.3. 2019 bylo takové aprílové. Chvíli bylo pod mrakem, chvíli vykouklo sluníčko, a tak jsem se rozhodla, že si udělám radost a pojedeme se podívat do zahradnictví. Jaro se sice trochu courá, ale kouknout se můžeme. Máme jedno, které s oblibou navštěvujeme a to je Zahradnictví v Chabařovicích.

Už když jsme jeli kolem, tak se mi zdálo nějaké větší. Místo, kde  jsme vždycky parkovali  bylo skoro prázdné. U vrat do dvora stál pán a volal na nás, že musíme ještě kus dál, že se přes zimu činili a zahradu zrekonstruovali. A opravdu, to, co jsme našli, bylo velké a působivé, ze Zahradnictví se stala JINÁ ZAHRADA.

Co nutně k životu potřebuje světlo a teplo, je flóra. Miluji prohlídky skleníků, venkovních prostor, barvy jarních květů a rozmanitost nabídky a tady to bylo opravdu krásné. Samozřejmě, že jsme neodešli s prázdnou a už se těším, až koupené macešky, petrklíče a další kytičky ozdobí zatím smutnou zahradu bez barev. Doma jsem si sedla a bylo mi opravdu moc hezky, a tak jsem si řekla, že to zkusím poslat dál.

Neodolala jsem a tu parádu uvnitř skleníku jsem si nafotila. A protože mě to opravdu nabilo a udělalo radost, tak se chci s vámi o tu krásu podělit. Tentokrát je fotek víc a přidala jsem i trochu mraků. Pokud by měl někdo zájem, mají internetové stránky.

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

Soutěž Moje energie
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Naďo, krása. Zahradnice nejsem – nemám zahradu a nebaví mě plevelení. Když už se ale dostanu do takového obchodu jako ty, užívám si to. Ty hrnky! :-)
Lenka Hudečková
Nadi, paráda, krásné fotky. Miluji tahle zahradnická centra, ráda se tam kochám kytičkami, květináči a všemi drobnostmi, co nabízejí jako dárky... pěkné...
Naděžda Špásová
Děkuji za chválu, Botanickou zahradu v TP znám a ani nevím, že se rekonstruovala. Určitě se tam taky někdy podíváme. Do Německa nejezdíme. :-)
Jana Kollinová
Omlouvám se, Naděždo!
Alena Vávrová
V takovém "ráji" pracují moji mladí v M.Boleslavi-Hrdlořezech. Jsem tam vždy jako v "Jiříkově vidění". Mají tam dokonce malé zoo. Naďo, protože o otevření tohoto ZC od nich již vím, moc ráda jsem se podívala.
Jana Kollinová
Alenko, díky za upoutávku na teplickou botanickou zahradu. Můj kolega zde dělá kustóda a několikrát mě pozval na prohlídku po rekonstrukci, kterou botanická zahrada prošla. Najdu si čas a získám energii. Připojí se někdo ke mně?
Dana Puchalská
Moc krásné zahradnictví. Mám ráda květiny a už se těším na výlet do Spomyšle. Tam je to taky krásné. A Naďo fotky jsou parádní.
Alena Tollarová
Naďo, to sice není zahradnictví, ale zajeďte si taky to Teplic do botanické zahrady nebo kousek za hranice do Pillnitz. Zámecký park, historický skleník a právě kvetoucí královna kamélie taky nemají chybu a dokážou pořádně nabít.
Anna Potůčková
Tak to věřím, že jsi nabitá energií na více jak 100%. Tolik krásy! Určitě by i má peněženka zlehkla...… Moc krásné fotografie!!!!
Jana Kollinová
Ano, souhlasím. To je dle mého cítění externí dobíjení - flóra. Skleníky, haly a výstavy naplněné rostlinami jsou nádherné a zde bych dokázala získat energii na mnoho let dopředu. Miluji flóru bez výjimek, faunu rezervovaně s omezím se na domácí mazlíčky.

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.