Milá
Foto: autorka

Milá

9. 4. 2019

Vrch Milá se nachází nad stejnojmennou obcí Milá u Bečova na Mostecku. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1381. Je to malá, upravená vesnička  s hezkou kapličkou při silnici.

Čedičový vrch Milá  je vysoký 510 m na JZ Českého středohoří. Na svazích se pěkně vypínají a vystupují skalní skupiny. Vegetace je tam proměnlivá, v závislosti na svazích, od keřových porostů až po háj s převahou dubů. Roste tam chráněný hlaváček jarní, bělozářka liliovitá, kavyl, koniklec luční. Z fauny se tam nachází nejvíce hmyz a měkkýši.

Vrch je to poměrně strmý, kamenitý, žádná turistická upravená stezka nahoru nevede. Dostala jsem se pod samý vrchol, ale tam už to bylo tak příkré, že dál jsem si netroufla a bohužel jsem nemohla nafotit opačnou stranu. Pozemky kolem jsou soukromé a udržované. Na důkaz , že jsem ve zdraví slezla, jsem napsala těchto pár slov . Ale bylo nahoře krásně, jako vždy pro mě!

 

 

cestování
Hodnocení:
(4.7 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Soňo dík, Milá je velice geologicky zajímavá a ty jsi milá, žes nám o tom napsala a nafotila zajímavé fotky.
Hana Rypáčková
Krásná procházka...Milá je milá..
Marcela Broumová
Místo je nejen Milé, ale i tajuplné. Ráda se virtuálně procházím také.
Dana Puchalská
Soňo, napíšu 3 slova co podle mne vystihnout Tvoje fotky...... Paráda, paráda, paráda. Díky.
Věra Ježková
Soňo, paráda. Jsi rozumné děvče. Žádná fotka nestojí za to, aby se člověk zřítil do hlubiny. Zrovna dnes dopoledne jsem se pohybovala po nepěšinkách a výškách nad Prahou (viz Do stovky 22). Ovšem v porovnání s tvým výletem to byly podmínky téměř přízemní. :-)
Jana Kollinová
Nejsem cestovatelka, mám běžný rádius denních vycházek, na kterých v každém ročním období jsou nová překvapení. S nadšením sleduji každý další příspěvek o krásách Čech.
Zorka Horká
Kolik půvabů má naše zem....umět je vnímat a ještě takhle poslat všem je záslužný čin :-) Umíš to !
Anna Potůčková
Krásná procházka v krásném počasí zavinila, že jsou i fotky moc hezké! A že je taková obec a také kopec v naší vlasti jsem vůbec netušila.
Zuzana Pivcová
Myslím, že i tak jsi viděla dost. Fotky o tom rozhodně svědčí.
Růžena Marková
Soňo musela to být hezká procházka. Hezky jsi nám to popsala. Za mně díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.