Staré stromy
Foto: autorka

Staré stromy

9. 4. 2019

Je zajímavé, že staré stromy se probouzejí ze zimního spánku později. Mladé stromy se už mírně zelenají, ale staré si dávají na čas. Nepospíchají, vědí, že jejich čas přijde. Zatím vzpínají své pařáty k obloze a vypadajé trochu strašidelně. Jejich větve jsou hodně pokroucené a ne zrovna moc pohledné.

Jsou prostě staré, ale je z nich cítit, že se nevzdávají a za těmi  mladými nechtějí moc pokulhávat. 

Mladý strom to má jednoduché. Míza do něho proudí rychleji, zatímco míza starých je moc vysušená, stromy jsou velké, větve mají pokroucené a jejich obnova trvá déle.

Oblékání jim prostě trvá. Strojí se pomalu, ale pečlivě, a nakonec nás překvapí svým novým, zeleným oblečením. Nejsou úplně podle módy, jejich barva, ani tvar lístků se nemění. 

Stromy jsou stále staré, ale jsou krásné a víme, že tím, že hodně pamatují, jsou i moudré a hodné obdivu a lásky.

A tyto staré stromy, pokud jim to člověk nepokazí, umírají hrdě a vestoje.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Staré stromy mají své kouzlo. Vnímám je kolem sebe. Článek se mi dobře četl. Fotky krásné.
Soňa Prachfeldová
Ano staré stromy si dávají na čas, však mají na pomalé jednání nárok. Obdivuji je, zejména staré hruškové aleje a j. a je mi moc líto, když se pokáci.
Alena Tollarová
Krásně napsaná óda na stromy. Taky je miluju a fotek mám celou sbírku a stále se rozrůstá ...
Eva Mužíková
Hanko, zajímavé čtení.
Libor Farský
Líbíííííí !
Jitka Hašková
Ráda objímám staré stromy, cítím jakoby se jejich energie do mne vlévala.
Zuzana Pivcová
Mám ráda staré až velmi staré stromy. Milovala jsem platany na dvoře Invalidovny a po cestě do zoo na Hluboké hladím vždy staré duby, které snad pamatují Krčína nebo koho.
Naděžda Špásová
Asi vím, co tím chtěl básník říct. Staré stromy máme na zahradě a přiznávám, že s nimi občas mluvím.
Dana Puchalská
Stromy jsou krásné. Ať mladé či staré. Měla jsem v Jižních Čechách oblíbený sad. Plný starých jabloní, které dávaly nádherná jablíčka. Tak jak píše Hanka R. Ale loni v létě jsem viděla, že ho celý nějaký poděs zlikvidoval. A bylo mi z toho dost smutno.
Hana Rypáčková
Taky jsem si toho všimla.Staré stromy mám ráda. Líbí se mi divoké ovocné stromy, nestříhané, natahují zkřivené větve k nebi jako kostnaté ruce.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.