Hody, hody doprovody
Foto: archiv autorky

Hody, hody doprovody

15. 4. 2019

Hody, hody, doprovody, umělo říkat každé dítě už v útlém věku. Vědělo totiž, že když nepřeříká koledu, nedostane ani vajíčko, pamlsek, atd.

Tehdy se ještě nerozdávaly peníze. Dnešní děti už nic jiného než peníze nechtějí. Copak se budou týden cpát na tvrdo vařenýma vajíčkama, nebo olizovat nějaké lízátko s obrázkem zajíčka?

Ne, dnešní děti na to jdou drsně. Jednou o Velikonocích  u mne koledníci zazvonili, a když jsem otevřela, bez toho, aby přeříkali nějakou koledu, hned požadovali peníze. Koledu prý žádnou neumí. Když neumíte koledu, za co byste chtěli odměnu? Bez dalšího jsem jim zavřela dveře před nosem. Doufala jsem že ti dva výrostci mi ze vzteku nerozbijí dveře.

No, nestalo se, ale nikdy jiindy už nikdo nepřišel. Asi se rozneslo, že jsem lakomá.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Haltufová
Doufejme, že koledníci dostali za vyučenou a že se letos polepší.
Lidmila Nejedlá
Hano, tobě to slušíííííííííííííí!
Hana Šimková
Paní Soňo také mám Velikonoce ráda a nic to nemění na mé příhodě.
Soňa Prachfeldová
K nám chodí hodně koledníků, oni dobře vědí kam, ještě se nestalo, že by chtěli peníze, jen ti dospělí chtějí štamprličku. A malí ti poctive odříkání, ti ještě dostanou navrch nějaký ten čoko bonbon. Mám Velikonoce ráda.
Hana Rypáčková
Dobře jsi udělala . Fotku jsem ocenila.
Naděžda Špásová
Velikonoce nemám ráda, takže koledníkům neotvíráme a vlastně už ani nechodí. Peníze bych jim nikdy nedala. :-)
Jana Šenbergerová
K nám chodili na malovaná vajíčka, která jinde nedostali. A jak hezky koledovali! I ti, ze kterých jsem ve škole básničku nevymámila. Hezká příhoda. Je tak snadné, stát se "nějakým". :-)
Eva Mužíková
Hanko, také jsem nikdy takovým " koledníkům" kteří jen mlátili do dveří a žádná koleda, neotevřela...
Jitka Hašková
Velmi pravdivé.
Zorka Horká
Dětem, které chodí ode dveří ke dveřím, těm ani neotevřu. Chodí mi zakoledovat, pozdravit a pošlehat - omladit stařenku :-))) jen děti, které znám. Co si vyberou z ošatky, je na nich. Peníze tam nedávám. No a zzácnosti jako jsou kraslice a vrtané od Jany Slavíkové, ty mají čestné místo ve svátečním koutku.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.