Fotoreportáž: Červený Hrádek v Jirkově
Foto autorka

Fotoreportáž: Červený Hrádek v Jirkově

28. 4. 2019

Součástí našeho velikonočního pobytu s kamarády byla i návštěva nějakého hradu nebo zámku v okolí Bezručova údolí a volba padla na nedaleký Červený Hrádek v Jirkově. Jak jsem slíbila, předkládám vám další nabídku na hezký výlet.

Červený Hrádek je raně barokní zámek, který byl postaven stavebníkem  Janem Adamem Hrzánem z Harasova v r. 1669 – 1675. Majiteli zámku byli Lichtenštejnové, Rottenhanové, Hohenlohe–Langenburgové. Jako v mnoha památkách, bylo na zámku za komunismu všechno možné. V roce 1996 získalo zámek do vlastnictví město Jirkov a po rozsáhlé rekonstrukci byl v roce 2006 zpřístupněn veřejnosti. Kromě exkluzivního hotelu s nabídkou wellness centra, svatebních apartmánů, restaurace, zde sídlí Kulturní, vzdělávací a informační zařízení. Veřejnosti je zpřístupněn prohlídkový okruh a technické muzeum v bývalé jízdárně. Objekt je chráněnou kulturní památkou. Veškeré informace jsou dostupné na internetu.

Z časových důvodů jsme nestihli projít celý park s oborou. Možná někdy využijete této pozvánky a procházku si vychutnáte se vším, co zámek nabízí. Přeji všem pohodové poznávání naší krásné země.

cestování
Hodnocení:
(4.7 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
No řekněte, není to paráda, kam my se s tím naším íčkem všude podíváme a klidně můžeme sedět doma v obýváku. Ale nezapomínejme, že je dobré občas do výletu zapojit i nohy a nebo rovnou celého člověka. Naďo, díky. Líbí se mi a oceňuji rozmanitost fotek.
Blanka Macháčková
Místo, které neznám. Děkuji za moc hezké fotografie a opět rozšíření mých obzorů.
Eva Mužíková
Krásné záběry Nadičko, nejen ty zámecké, ale i ty z parku.
Alena Tollarová
Díky, Naďo, za dobrý tip na výlet. Zámeček vypadá moc hezky.
Zuzana Pivcová
Měla jsem pouze v archivu kolegyni, která byla z Jirkova. Tolik míst neznám a různé cestopisné články doprovázené krásnými snímky mi je alespoň na dálku přiblíží.
Jitka Hašková
Krásný hrádek a fotky. Další nápad na bezva výlet. Hezké fotky opravdu lákají.
Lenka Hudečková
Nadi, další hezké místo, kde jsme ještě nebyli. Díky za fotoreportáž. Máš moc hezké fotky. *****
Marie Seitlová
Pěkný zámek i fotky.
Hana Rypáčková
No vida, Jirkov. Zámeček je roztomilý...
Věra Ježková
Naďo, nebyla jsem tam. Moc ráda jsem se podívala. Klíč je super.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.