Fotoreportáž: Kroměříž - Květná zahrada
Foto: autorka

Fotoreportáž: Kroměříž - Květná zahrada

6. 5. 2019

Nad původním vchodem do Květné zahrady je latinský nápis, který vysvětluje, kdo, kdy a proč nechal zahradu zbudovat.

 „Vejdi, hoste, a uvidíš pracnou proměnu půdy, kdysi močálovité a pusté. Ve zdraví užívej neškodných rozkoší zahrady, kterou navrhl a desetiletou péčí vybudoval nemalým nákladem Tobě, sobě i potomstvu Karel hrabě z Lichtenštejnu, biskup olomoucký 1675.“

V Květné zahradě nalezne návštěvník zajímavou architekturu, bohatou květinovou výzdobu a vzácné dřeviny. Zahrada je členěna do několika sekcí. Viděla jsem největší zajímavosti, ale nestihla jsem zajít k Jahodovému kopci, ke Králičímu kopci a k Ptáčnici. Nezbývá, než se tam znovu vrátit. A kdy je ten pravý čas? Zahrada má své kouzlo určitě v každé roční době, ale ornamenty se osazují až po 20. květnu.

Přeji příjemnou procházku.

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Krásné fotky, milá pozvánka.
Karel Hyndrák
Líbí se mi i titulky u fotek.
Alena Vávrová
Je to již dávno, co jsem tam také byla...ráda jsem se znovu podívala alespoň na fotky.
Ilona Erika Kolář
Krásné, nikdy jsem tam ale nebyla.
Dana Kolářová
Díky za příjemnou pozvánku.
Hana Rypáčková
Krása.. Mudím tam zamířit..
Soňa Prachfeldová
Jejda to je krásné, děkuji Aničko
Marie Ženatová
Aničko díky, procházka je nádherná...
Marie Seitlová
Aničko, moc pěkné fotky. Zahradu znám, byla jsem tu vícekrát a moc se mi líbí.
Eva Mužíková
Aničko, nádhera.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.