Kámen jako umělecké dílo
Ilustrační foto: pinterest.com

Kámen jako umělecké dílo

22. 5. 2019

Bílé či šedé oblázky se mnou stát něčím podobným jako je malířské plátno. Šikovné ruce a fantazie je mění ve zvířata, v lidské tváře, v květiny, v podivuhodné bytosti z jiných světů. Stačí jen nebát se a zkusit to.

Jaká barva je na malbu na kámen nejvhodnější, se nyní člověk může poradit v mnoha prodejnách s výtvarnými potřebami. Nebo trochu zaexperimentovat, zkusit, co mu vyhovuje. Samozřejmě se musí jednat o barvy, které nejsou smývatelné vodou a nepouštějí. Klidně se na menší detaily dá použít třeba lak na nehty, který na kamenech dobře drží. No a pak už stačí jen představivost, odvaha, chuť se trochu odvázat.

Mohou vzniknout podivuhodné dekorace, které budou jen tak ležet na stole, na okenním parapetu, na zídce či na terase. Nebo se mohou stát žádaným dárkem, ba přímo talismanem. A třeba i způsobem, jak si drobně přivydělat.

O ručně vyrobené dekorace je nyní zájem a právě malované kameny jsou žádané. Jsou totiž ideální malým dárkem, pozorností, řešením situace, kdy člověk jde na návštěvu a neví, jakou drobnost, maličkost přinést. Vsaďme se, že když se takový kamínek podaří, obdarovaný bude chtít další a další.

Tak tady je malá inspirace, do jakých podob se kameny dají proměnit.

hobby zahrada
Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Patrik Poula
To je opravdu nádhera, když je někdo tak šikovný. On ale i nenamalovaný kámen má své kouzlo. My máme třeba na terase na zemi přírodní kámen dlažba, který jsme si objednali z https://www.kamenyprirodni.cz/KAMENNA-DLAZBA-c2_0_1.htm a je na něm nejhezčí to, jak je každý kámen trochu jiný.
Květuše Pinkasová
Takové umělecké dílko by mne potěšilo. Ukážu vnučce, ta je jako Zuzka, hodně kočičí...
Dana Nepejchalová
Moc pěkné !!
Hana Rypáčková
Fakt jsem myslela, že jsou to živé kočky.
Danka Rotyková
Líbí se mi všechny kameny, i ty s pichlavými kaktusy. Dvakrát jsme se je zkoušeli malovat v zaměstnání před Vánoci, kdy firma pořádala Kreativní den. Ráda na to vzpomínám.
Jana Šenbergerová
Malované kameny se mi vždycky líbily. Kočičky jsou kouzelné.
Lenka Kočandrlová
Já mám raději jen samotné kameny a jejich krásu.Tím pomalováním se jim někdy jakoby "ublíží" .
Jana Hošková
To je přímo krása, kočičky jako živé ! Dobrý nápad, hned by bych takové kameny sbírala (ovšem mít je kam dávat).
Věra Ježková
Nádhera. Díky. Kreslit neumím, nevyrobím. Na hrnčířských trzích v Berouně jsem byla několikrát.
Eva Mužíková
Moc hezké, já ale neumím kreslit, tak se jen kochám...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.