Jahodový koláč z drobenky
FOTO: autorka

Jahodový koláč z drobenky

20. 6. 2019

Jahodové opojení je tady.  Já už také pilně sbírám a jahůdky, které nestačím sníst pěkně čerstvé, je radno zpracovat. Co takhle zkusit super rychlý a báječný koláč, po kterém se jen zapráší?

Tento  recept ke mně přišel přes kamarádku bůh ví odkud. Zabydlel se u nás a já se ráda o tu dobrotu s vámi rozdělím.

Suroviny:
2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, půlka másla, 2 vejce, 1 hrnek mléka, 1 prášek do pečiva, jahody (nebo jiné ovoce)

Postup:
Z mouky, cukru a másla si v míse uděláme drobenku. Odebereme 1 hrnek a do zbytku vmícháme vejce, mléko a prášek do pečiva. Těsto vlijeme na menší plech s vyšším okrajem, poklademe jahodami a posypeme drobenkou z hrnečku.

Pečeme necelou půlhodinku na 180 stupňů.

Než se rozkoukáte, zbude vám v kuchyni jenom vůně a špinavé nádobí. To mi můžete věřit.

recepty
Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
S úspěchem upečeno i dnes, děkuji za inspiraci.
Dana Puchalská
Alenko manželův kolega mu říká "anglický koláč". Když byl pár let služebně v Anglii, tak tam ho v jedné restauraci pekl neustále, tak tam byl oblíbený.
Alena Tollarová
Dělala jsem ho teď ze směsi jahod a vypeckovaných třešní. Byla jsem pochválena.
Lidmila Nejedlá
Mňam, mňam, škoda, že nebydlím v sousedství.
Zdenka Žichovská
Koláč je tak jednoduchý a rychlý, že ho syn dokázal sám upéct už když mu bylo 12. Překvapil mě, když mi přinesl kousek na svačinku do služby (víkendová pohotovost na pracovišti). Byl s meruňkami.
Marie Seitlová
Super recept, také ho dělám s různým ovocem.
Eva Mužíková
Právě včas, mám jahody v chladničce, už jsem neměla sílu dělat další džem. Bude koláč.
Hana Čadová
Drobenkový koláč jsem dělala minulou neděli. Místo jahod jsem dala meruňky. Mléko jsem nahradila kefírem. Opravdu brzy byl pekáč prázdný!
Alena Vávrová
Píšu na receptech, že už jsem ho letos oprášila. Jahody stíhám sníst jen tak, ale pro návštěvy jsem upekla s višněmi z mrazáku. Jako vždy - zaprášilo se po něm....
Zuzana Pivcová
Je to lákavé, ale jíst častěji takové lahůdky, jaké se tu objevily dnes, tak kynu víc než to těsto. Takže sním koupené jahody jen tak. :-(

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.