Moje pokusy s háčkem
Foto: autorka

Moje pokusy s háčkem

18. 7. 2019

Na  stránkách i60 jsem narazila na zajímavý článek o háčkovaných doplňcích. Ráda bych se "pochlubila" se svými pokusy na tomto "uměleckém" poli. Nejsou to módní doplňky, ale docela praktické věci do domácnosti. 

- Polštář je ušitý ze staré záclony a dozdoben háčkovanými kytičkami

- Deka ze zbytků se hodí na zahřátí k TV  (přikládám i návod na zhotovení)

- Stínidlo na lampu se rozbilo a nemohla jsem nikde koupit nové, tak jsem si uháčkovala náhradu

- Poklop se osvědčil v létě při posezení venku proti mouchám (poklop a stínidlo jsem hodně naškrobila)

- Taška ušitá rovněž ze staré záclony (ve dvoje) je také dozdobena háčkem. Je praktická - hodně unese

- Pytlíčky na adventní kalendář - máme tři vnuky předškoláky od jedné dcery. Nemusím kupovat tři kalendáře. Do každého   pytlíčku dám 3 lízátka, 3  žvýkačky, 3 čokoládky apod... Dají se sešívačkou přichytnout na tvrdý papír  

 

Možná se vám bude některý z mých výtvorů líbit a necháte se inspirovat.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Pěkné.
Marie Měchurová
Děkuju všem za pochvalné komentáře, jsou to opravdu moje pokusy s háčkem. Celý život jsem pletla na naše tři děti. Dokonce syn měl první "značkovou" vestu, na kterou jsem vypletla slovo ADIDAS. Dnes, když vidí fotku, diví se, že to vzal vůbec na sebe.
Marie Ženatová
Maruško, také jsem ovládala veliké množství ručních prací i je učila jak své děti, tak některá vnoučátka. Ale díky moc za Váš článek, inspirují mne hlavně ty pytlíčky na adventní dobroty...
Soňa Prachfeldová
Moc se mi to líbí a je to o šikovnosti, vytrvalosti. Ruční práce není nic lehkého a jakoukoli obdivuji.
Věra Ježková
Maruško, moc hezké. Dřív jsem háčkovala dost, ale raději pletla. S obojím jsem skončila asi před deseti lety.
Hana Práglová
Ovládám snad všechny druhy ručních prací. Pokud projeví kdokoliv zájem,sedám k vyšívání,háčkování,pletení,korálkování,drátkování,ubrouskové technice,, drhá ní, i k čemukoliv jinému. Ruční práce mě velice baví. A zároveň se skláním před všemi,kteří toto ještě ovládají ,umí a třeba učí i další generaci!!!
Marcela Pivcová
O svých háčkovaných výtvorech jsem psala nedávno v příspěvku k článku Háčkovaná móda na léto. Váš polštářek by se mi hodil k záclonám od babičky, které tvořila ještě po své "osmdesátce".
Zuzana Pivcová
Háčkovat jsem se sice trochu naučila, ale nic bych si nevytvořila, jsem bez fantazie.
Naděžda Špásová
Háčkovat umím, ale raději pletu.
Anna Potůčková
Majko jsi ty ale šikulka. Já s háčkem moc nekamarádím, já spíše jehlice.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.