Prázdninový tip: Směr Spálené Poříčí, zastavení 3. Bečov - Kladská - Mariánské Lázně
Foto: autorka

Prázdninový tip: Směr Spálené Poříčí, zastavení 3. Bečov - Kladská - Mariánské Lázně

25. 7. 2019

Dnes máme mít polodenní zájezd. Po zvážení vzdálenosti pan vedoucí program mění ke spokojenosti nás všech. Po snídani nasedáme do autobusu a jedeme  do Bečova nad Teplou. Naším cílem není návštěva městečka s necelou tisícovkou obyvatel. Směřujeme k hradu, kde máme předem domluvenou prohlídku..

Mohutný nádherný hrad, který patří k nejzachovalejším v Česku, se tyčí na vysoké skále nad řekou Teplou. Je zde nabízeno několik prohlídkových okruhů. My máme možnost si prohlédnout 1. okruh  --  relikviář sv. Maura. Památku, která je považovaná po korunovačních klenotech za druhou nejcennější movitou památku v Česku. A je opravdu nač se dívat. I těm, kteří zde nejsou poprvé, se tají při pohledu na tento skvost dech. Je vypracován do nejmenších podrobností a je úžasný. Dovídáme se jeho historii, sledujeme film a pak vstupujeme do trezorové místnosti, kde si můžeme nerušeně tuto vzácnou památku prohlédnout. Po nezbytném vyfocení všeho, co je  dovoleno, někteří jdou na prohlídku městečka, jiní směřují na kopec ke kostelu, další doplňují pitný čí pokrmový režim.

Nastupujeme do autobusu a jedeme dál. Tentokrát nás vítá místo v centru nejcennějšího území CHKO Slavkovský les, vzdálené 9 km od Mariánských Lázní. Nazývá se Kladská. Dostáváme obědový balíček a vydáváme se na prozkoumání okolí. Téměř neporušená, čistá a klidná příroda má co nabídnout. Jdeme po chodníčku mezi loukami, na kterých kvetou nádherné květiny. Docházíme k lesu, kde pokračujeme chůzí po chodníčcích z prken. Větve jehličnatých stromů mnohde dosahují až k zemi. U rybníku se zastavujeme a kocháme se pohledem na klidnou vodní hladinu, kterou místy narušuje přílet kačenek. Ty pochopitelně čekají, že jim stejně jako jiní návštěvníci dáme něco na zub. Nádherná vycházka, úžasný relax. Všichni jsme nadšeni a spokojeni.  

Další cesta vede do blízkého města Mariánských Lázní. Město s krásnou kolonádou, lázeňskými parky, příjemnými kavárničkami či cukrárnami. Patří mezi lázeňská města, která usilují o zápis do Seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Individuálně si město prohlížíme, ochutnáváme kávičku, lázeňské oplatky a míříme ke kolonádě. Je to nejvyhledávanější atrakce tohoto města. Čekáme na lichou hodinu. To se spustí k nádherné choreografii vody ještě úžasná hudba. Pokaždé jiná, takže nikdy nikdo neví, co uslyší. Tentokrát zní OSUDOVÁ.

Je to nádherný závěr dnešního výletu. Spokojeni se vracíme zpět na hotel. Panu vedoucímu jsme za tento den nesmírně vděčni.      

Prázdninový tip
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
To jste toho stihli! V Bečově jsem letos také byla a moc se mi tam líbilo.
Helenka Červenka
Díky za krásné přiblížení kraje, kde jsem se vlastně narodila :) /Cheb/ a právě Mariánky bych teoreticky měla pamatovat, ale ať mi lázně odpustí, bydleli jsme do mých pěti let a z toho věku si člověk opravdu zas tak moc nepamatuje :) Potvrzuje se mi touha, jet do hotelu Brdy ještě aspoň jednou
Květuše Pinkasová
Hanko, kdybych neprožila třetí, tak nádherně skloubený program, nevěřila bych, jaký mohu prožít bohatý den. Viděla jsem poprvé na nádherné Kladské, při procházce kolem rybníka čarověník. Poznala jsem spoustu nezapomenutelných nových míst. Mariánské Lázně jsem si mohla jen tak volněji prozkoumat, spoustu pramenů ochutnat a znovu fontánu s krásnou hudbou poslechnout. To jsem ještě nezmínila na kolik krásy nás, náš nejen opatrný řidič upozornil. Divila jsem se, proč se mi na hotelu Brdy tak dobře spí.
Irena Drob
Děkuji za připomenutí krásné oblasti. V ML jsem před 8 lety strávila měsíc, víkendy bez procedur jsem trávila výlety do okolí blízkého i vzdálenějšího. Tak jsem viděla Kladskou i Bečov, Františkovy lázně i Karlovy Vary, Kynžvart. Hned jsem si prohlédla i svoje fotky.
Soňa Prachfeldová
Hanko, díky za krásné podání, ač znám, tak to čtu s nadšením.
Marie Měchurová
Tyhle kouty Západních Čech jsme prochodili. Byli jsme s "turisťákem" na týdenní pobytu v Jáchymově. Nádherná krajina, málo turistů a všechna lázeňská města byla velmi zajímavá....Na zpáteční cestě byla zastávka v Bečově nad Teplou, a to byl opravdu zážitek !!
Anna Potůčková
Díky za tip a přiznám se, že toto místo bych jednou velmi ráda navštívila
Jana Šenbergerová
Hani, moc hezké, jen si lámu hlavu, kdo je ten třetí "panovník". :-) Pozdravuji vás oba.
Dana Puchalská
Děkuju za pěkný článek, který mne trochu vrátil do dětství. S rodiči jsme jezdili do obce Skláře, která byla pár kilometrů od Mariánských Lázní. A na Kladskou jsme také několikrát zavítali.
Zuzana Pivcová
Tak z této části vašeho pobytu jsem jen jednou v životě navštívila Mariánské Lázně, Bylo to počátkem roku 1986 a polovina lázeňských zařízení byla ve fázi rekonstrukce. Asi jako teď v březnu Poděbrady. Mám na to zkrátka štěstí. :-D Ráda bych zažila vaše krásné toulky přírodou.

Zpět na homepage Zpět na článek