Čertovské řízečky
Foto: autorka

Čertovské řízečky

31. 7. 2019

Čertovské řízečky

Sice do Mikuláše je skoro ještě půl roku čas, ale nic nám v tomto letním čase nebrání si  připravit jednu z dobrůtek jeho parťáka – čertovské řízečky.
Recept je jednoduchý, rychlý, za mě dobrý.

Suroviny:
4 vepřové kotlety nebo plátky krkovice
3-4 vejce
sůl
1 PL majoránky
2 lžičky pálivé papriky /dávám lžičku drceného chilli/ berte v úvahu pálivost suroviny, jakou má každý rád
1 lžička kari
5 stroužků česneků /můžete ubrat/
1 lžička mletého kmínu
11 lžiček solamylu
/U všech koření dávám o něco méně, jen solamyl nešidím/

Postup přípravy receptu
1. Plátky masa naklepeme, naložíme do směsi připravené z uvedených surovin a dáme do lednice na 24 hodin odležet.
2. Poté smažíme na oleji jako minutku
3. Příloha: brambory vařené, pečené ve slupce, bramborová kaše, chleba
U nás v poslední době jedou hlavně pečené brambory ve slupce, a když chutnají, tak proč je nedělat...

Manžel a syn si velice pochutnali, zajisté nutno zapít chlazenou Plzní. Vysekli mi na sklonku dne, kdy se slunce svažovalo za obzor poklonu, která mě v tom horku ještě řádné zahřála u srdce. Bylo to milé posezení....

Pokud nabídce neodoláte, přeji příjemné posezení a dobou chuť....

A tímto receptem končím - do třetice řízků, všeho dobrého a dost. Příšte možná zase z jiného talíře...


                                                                             Krásné letní lenošení.....

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Mám ráda ostřejší jídla, čertovské obsahují ingredience, které mám ráda a používám .
Hana Nováková
Děkuji všem za komentáře. Daně P. pak zvláště za cenné rady. Méně je někdy více i ve vaření, zkuste, já i rodina si pochutnala.
Věra Ježková
Hano, vaše recepty jakož i ostatní články čtu ráda, pálivé ale nerada.
Dana Puchalská
Je nepsané pravidlo všech kuchařů, že jídlo by nemělo obsahovat moc druhů koření. Pak se to tluče dohromady a ne vynikne ani jedno.
Hana Nováková
Dano děkuji za doplnění, je na čtenářích, jak s touto informací naloží. Já dávala majoránky trochu a řízečky byly fakt dobré. Vždy říkám nebo píšu, koření s mírou....
Dana Puchalská
Po odborné poradě s manželem šéfkuchařem jsme dospěli k tomu, že bychom tam nedávali tu majoránku.
Jana Kollinová
Obdivuji krásu prostřeného stolu. Výšivka na ubrusu je nádherná. Na stole jsem viděla mnoho dekorací, ale minikočárek s růžemi je floristická lahůdka. Jen mi chybí k dokonalosti prostření pro dva a moje představa slavnostní večeře ve dvou by byla dokonalá. Asi proto, že večeřím sama.
Zuzana Pivcová
Podle ingrediencí to asi trochu čertovské bude, ale nevadí, já mám kupodivu ostrá jídla občas docela ráda. :-D
Hana Nováková
Dano, prosím napište, které koření dle vás byste doporučila vynechat. Vy jste v gastronomii dost dobrá, tak pak by si čtenáři mohli vybrat. Díky za doplnění radou k receptu.
Dana Puchalská
Ano stůl je pokaždé prostřen na jedničku. Já bych ubrala aspoň 1 druh koření. Ale pečené brambory ve slupce mám ráda.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.