Už jste někdy slyšeli o tlustonitníku?
Ilustrační fotografie Amazon.com

Už jste někdy slyšeli o tlustonitníku?

2. 9. 2019

Nedávno jsem se dočetla o rostlině, co má tento zvláštní název. Ta rostlina mě vyloženě zaujala. Pochází z Japonska. Je to Pachysandra klasnatá  -  Pachysandra terminalis.

Je to nízká půdokryvná rostlina. Koncem dubna vykvétá drobnými bílými květy. Je dokonalou náhradou za trávník. Dokonce nepropustí ani plevel. Vydrží i vysoké mrazy a holomrazy až do - 34°C. I v zimě má krásně svěžezelenou barvu. Ovšem nově vysazené rostliny je dobré před zimou lehce přikrýt např. chvojím. 

Zemina by neměla být příliš mokrá, ale také ne vyloženě suchá. 

Ideální jsou stinná a polostinná místa v zahradě. Například pod stromy.

A jak dokazují fotografie, je opravdu krásná. 

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Já bych si dovolila poradit Vám místo čaje kapsle Sladké sny (Liftea - lékárna nebo drogerie Teta či DM), dražé Melatonin (www.virde.cz) nebo Bachovy kapky Rescue night. A určitě se nedívat před spaním na internet.
Jan Zelenka
Vzácní lidé, kteří mají tyto vědomosti o přírodě. V Nelahozevsi byla za mého mládí jedna už hodně stará, ale čilá babka, která věčně šmejdila po lese a po Ovčíně a sbírala a sušila bylinky. Kupodivu je neprodávala, ale rozdávala tomu, kdo si přišel. Tyhle znalosti jsou úžasné. Potřeboval bych něco na spaní, abych se nemusel cpát Neurolem. Žádný kupovaný čaj mi nepomáhá. Občas usínám až v šest ráno.
Zuzana Pivcová
Kdybych bydlela celoročně na chalupě na jihu, možná bych o tom začala uvažovat. Škoda.
Anna Potůčková
Vůbec jsem neznala !
Věra Ježková
Sympatická rostlinka. Ten název je ale hrozný. Danko, já vím, že za to nemůžeš. :-)
Naděžda Špásová
Chystám se na Zahradu Čech, tak bych se mohla po ní podívat. Danko, píšu si do poznámek. Díky za tip. :-)
ivana kosťunová
To je ohromný nápad- zkusím také zasadit.
Marie Seitlová
Danuš, nikdy jsem ten název neslyšela a představ si, že tuhle kytku již léta mám. Nepotřebuje žádnou péči, roste kdekoliv. Dovezla jsem si kousek z Německa, kde ji měli kolem zdi domu. Dnes ji mají moji sousedé, známí.
Dagmar Bartušková
Ano, ve včerejší OD. :-)
Jana Šenbergerová
Já se spíše přikláněla k živočichovi, a ona je to hezká kytička. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.