Kousky dřeva nesou radost
Ilustrační foto: pinterest.com

Kousky dřeva nesou radost

15. 9. 2019

Nepotřebné odřezky, kousky dřeva, větvičky, kameny. Pro někoho odpad, pro někoho materiál, ze kterého vzniknou umělecká dílka. Například domečky. Jsou ideální i pro ty, kteří s tvorbou ze dřeva začínají.

Domečky. Jsou jich řady nebo shluky. Jsou v přírodních barvách nebo pestře malované. Slouží jako dekorace nebo mohou v domácnosti přinášet užitek jako věšáky na klíče, na utěrky, na oblečení. Dřevěné domečky jsou ideální věc pro každého, kdo má chuť zkusit si něco vyrobit ze dřeva, ale necítí se být příliš zručný a na složité vyřezávání si netroufá. Mají rovné linie, tudíž se dobře řežou.

Kdo se rozhodne pro výrobu nějaké malé roztomilé dekorace, poslouží mu k tomu opravdu zbytkové dřevo, takže pokud se něco nepodaří, není nutno litovat zkaženého materiálu. Zkrátka, je to ideální zábava pro lidi, kteří rádi kutí, něco vyrábějí a překvapují své blízké originálními dárky.

Výroba takových domečkových dekorací se nakonec může stát zábavou pro celou rodinu. Někdo vyrábí domky, někdo je barví a dekoruje, jiný třeba vymýšlí, jak celá jejich kompozice bude vypadat a doplní ji kamínky, větvičkami, závěsnými háčky. 

Třeba se právě výroba domečkových dekorací může stát způsobem, jak na chvíli vnoučata odlákat od mobilů a počítačů. A když ne, může to být příjemné využití volného času a pak překvapení někoho, kdo si váží dárků, které byly vyrobeny ručně.

Tak tady je malá inspirace, co všechno lidé, kteří podlehli domečkové dřevěné mánii, umějí vyrobit.

Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Především je to krásný koníček !!!
Marcela Pivcová
Když si prohlížím různé výtvarné náměty, začínám někdy litovat, že už neučím děti na výtvarnou výchovu, případně na pracovní vyučování. Často jsem hledala, co s dětmi každý týden vyrábět, aby věci byly hezké a mohly v bytě být jako dekorace. Tady bych si snadno vybírala.
Hana Nováková
krásná práce
Jana Šenbergerová
Vždycky žasnu, jak málo stačí, aby z nepotřebného vzniklo krásné a často i potřebné. Nepotřebných věcí mám spoustu, jen těch nápadů se mi nedostává.
Marie Seitlová
Pěkné dekorace.
Miluše Hasenohrlová
Pěkné,nápadité.Hodil by ten čtvrtý :-)
ivana kosťunová
Je to výborný nápad. Vbrala bych si ten poslední.
Dana Puchalská
Krása.
Věra Ježková
Krásné, půvabné. Dřevo mám moc ráda. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek