Svorný nesoulad
Foto: autorka

Svorný nesoulad

16. 9. 2019

Stejnojmenná výstava se konala v květnu v přízemí vysočanské radnice. Byla na ní představena díla dvou umělců – Lenky Vojtové a Jaroslava Křížka. Lenka Vojtová se věnuje volné a užité grafice, kresbě, ex libris, ilustraci, malbě a tvorbě loutek.  Jaroslav Křížek se zabývá restaurováním, cizelováním, tvorbou soch, tepaných měděných reliéfů, šperků. Jeho nejoblíbenějším materiálem je patinovaný bronz; používá také kámen nebo kombinované techniky.  Vybrala jsem pro vás jeho práce.

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Ačkoli v nejsem příznivcem moderního umění, některé exponáty se mi líbí.
Hana Rypáčková
Zajímavé..
Věra Ježková
Děkuji podruhé. :-)
Alena Vávrová
Krásně jsi to nafotila. Věrko.
Dagmar Bartušková
Zajímavá výstava. Krásná fotogalerie.
Eva Mužíková
Nejsem obdivovatel moderního umění, kdyby nebyly popisky, asi bych hodně tápala. Ale ráda jsem si prohlédla.
Libor Farský
Líbíííííí. Móóóc.
Věra Ježková
Děkuji. Mám radost, že se vám výstava líbí. Radnice mívá výstavy průběžně, upozorňuje na ně v časopise Devítka. Jednou týdně chodím kolem nakupovat. Když mne výstava zaujme, vydám se na ni s foťákem. Pokud je to možné, názvy děl ráda píšu; někdy by to ale bylo příliš náročné. Práce LV byly převážně za sklem, což, jak víme, se fotí špatně.
Eliška Murasová
Věrko, to se mi hodně líbí, krásné kousky, díky za možnost nahlédnout.
Marcela Pivcová
Na současné výtvarné umění se většinou dívám dost kriticky, i když mi chybí profesionální pohled. Z této výstavy by mne ale jistě většina exponátů zaujala. Nejvíce? - Archanděl, Nekonečno a Schody do nebe.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.