Cítím se na dvacet, říká 106letá seniorka
Helena Pášová oslavila v létě 106. narozeniny. Foto: Centrin

Cítím se na dvacet, říká 106letá seniorka

8. 10. 2019

Průměrný věk seniorů v domovech se pohybuje okolo 85 let. Paní Helena Pášová, která žije v Praze, ale letos v létě oslavila 106. naroziny. Sice hůře slyší, ale pořád se zajímá o dění kolem sebe.

"Jste ještě mladé a na vdávání máte plno času," je oblíbenou slovní hříčkou paní Heleny, když se obrací na padesátileté zaměstnankyně v domově pro seniory. "A já sama se cítím na dvacet," říkala, když jí 18. srpna přišli gratulanti přát.

Taky ráda žertuje, že díky svému vysokému věku už nemusí nikoho poslouchat. I přes stařeckou demenci má ráda kontakt s lidmi a ráda se nechává hýčkat.

Paní Helena má stále dobrý zrak a s doprovodem je ještě schopna chůze, i když je raději opatrná. Ráda navléká korálky, kterými si současně procvičuje motoriku. Celý život odmítala léky a dnes užívá pouze dva. "My mladší se toho od ní máme hodně co učit a vážíme si její energie," říká Sandra Grünfeldová z domu pro seniory Centrin.  

stárnutí
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ája Adámková
To je moje babička! Stále je v pohodě,v pořádku a usměvavá. Za pár dnů-18.8.2020 oslaví 107 let.
Alena Várošová
To se babce líbí,když kolem ní běhá tolik ochotných sestřiček,hlavně zdraví.To už je paní v takovém věku rarita!!!Oni ti staří lidé jsou vděčni za každé pohlazení.
Danka Rotyková
O tom musím mojí 90 ti leté mamince vyprávět. Paní je úžasná, kéž by se jí takhle dařilo i nadále.
Věra Ježková
Prima bábince přeji hodně zdraví a ještě pár spokojených let na tomto světě.
Eva Mužíková
Krásný věk a v takové pohodě. Gratuluji.
Alena Tollarová
Hodně zdraví!
Jitka Caklová
Také to mám v plánu, jen o dva roky méně :-) :-)
Anna Potůčková
Tak této seniorce přeji hlavně zdraví do dalších let. Je to krásné dožít se v této formě tolikati let!
Hana Rypáčková
Moje kamarádka má taky docela dost samostatnou stoletou maminku... Je to krásné.
Růžena Kuželková
Myslím,že tady jsou slova zbytečná jediné co lze napsat je vše nej,nej a ještě nějaký ten"roček" navíc ve zdraví a v pohodě.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.