Beseda s archeoložkou a spisovatelkou Evou Farfánovou o Peru již tuto středu!
Archeoložka Eva Farfánová Barriosová

Beseda s archeoložkou a spisovatelkou Evou Farfánovou o Peru již tuto středu!

6. 11. 2019

O bohaté historii Peru, ale i o současnosti, o přírodních památkách i o lidech bude povídat archeoložka a spisovatelka PhDr. Eva Farfánová Borriosová.

Beseda pro naše čtenáře se tradičně koná v divadle Skautského institutu na Staroměstském náměstí ve středu 13.11. 2019 od 14.hodin.

Dějiny Peru začínají asi před více než 15 000 lety. Peruánské území bylo domovem mimo jiné civilizace Caral (jedné z nejstarších na Zemi), později incké kultury (největší z předkolumbovských amerických států). V první polovině 16. století dobyli území španělští conquistadoři a založili místokrálovství Peru, které zahrnovalo podstatnou část jihoamerického kontinentu. Peru deklarovalo svoji nezávislost na Španělsku v roce 1821, prakticky však byla španělská vojska ze země vypuzena o tři roky později, kdy republikáni vedení Simónem Bolívarem vyhráli bitvu u Ayacucha.

Ale nejen o historii, ale i o současnosti bude přednáška archeoložky a spisovatelky PhDr. Evy Farfánové Borriosové. Její součástí bude i prezentace krásných fotografií. Jste srdečně zváni!

 

Kdy:     Středa 13.11.2019 od 14.00 do 15.00 hod.
Kde:     Skautský institut, Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1 (roh Staroměstského a Malého náměstí)
Vstup pro příznivce portálu i60.cz ZDARMA

 

PhDr. Eva Farfánová Barriosová, archeoložka a spisovatelka
Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze. Ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a dokončila je na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.
V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(4.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Beseda byla určitě zajímavá, ale ve středu pracuji. Ono se jinak jezdí na dojezd půl či hodinu než dvě či tři hodiny.
Zuzana Pivcová
Nápodobně, byla bych schopná poslouchat ji ještě jednou tak dlouho. Škoda, že je Peru opravdu tak vzdálená země, s čímž souvisí samozřejmě pro mě neúnosná délka letu a pak ovšem i vysoká cena. Ale kdo může, určitě ho to uchvátí. A průvodkyně k nezaplacení, která se tam díky 28 letům života skvěle vyzná.
Dana Puchalská
Kdo nepřijel, udělal chybu. Bylo to víc než zajímavé. Děkuji paní archeoložce za hezkou přednášku.
Jan Raška
Vemte s sebou kamarádky a kamarády, aby byla účast vyšší. Tato beseda určitě bude skvělá a nejde o žádnou reklamu či prodejní akci!
Alena Tollarová
Přijedu.
Hana Rypáčková
Mám hlídání Vendy, sláva. V jednu budu na Knížecí...
Hana Polednová
Besedy se zúčastním, děkuji.
Lidmila Nejedlá
Prosím dvě místa.
Zuzana Pivcová
Já určitě půjdu. Cestopisné přednášky jsou pro mě velmi cenné. Nejlepší je, že kdysi v Lomnici nad Popelkou, kde jsem jako dítě žila, jsem byla na přednášce o Peru, kterou měl tehdy jakýsi pan Ing. Hadinec, který pracoval ve stejném podniku jako moje maminka. My jsme byly se sestrou šťastné, že se takové exotiky múžeme s dospělými zúčastnit. V době, kdy se necestovalo, kde jinde bych viděla tak zajímavou krásnou zemi? Nikdy jsem na to nezapomněla. Dnes jsou lidé místy až přesyceni sdělovacími prostředky i vlastním cestováním.
Jarmila Komberec Jakubcová
Prosím o jedno místo. Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek