Výstava Retrospektiva Bořka Šípka v Tančícím domě
FOTO: autorka

Výstava Retrospektiva Bořka Šípka v Tančícím domě

24. 11. 2019

Zaujalo nás obě, mě a Věru, oznámení o retrospektivní výstavě Bořka Šípka v Tančícím domě. Tak jsme se tam spolu vydaly a udělalo nám to velkou radost. Výstava byla otevřena 13. listopadu a potrvá až do 22. března 2020. Otevřeno je každý den včetně všech svátků od 9:00 do 20:00. Je umístěna v přízemí a ve dvou podzemních patrech. Vstupné pro seniory je 110 Kč a stojí to za to.

Výstava byla uspořádána ve spolupráci s jeho rodinou a soukromými sběrateli. V televizi uvedli, že se na přípravě podílel starší syn Bořka Šípka, který pokračuje v jeho tradici. Na výstavě je představeno téměř 300 objektů, které umělec vlastnoručně vyrobil. Je známo, že nevyráběl jenom skleněné předměty, ale i nábytek, navrhoval celé pokoje, ale i stavby. Velká část skleněných váz, mís a různých objektů je umístěna na zrcadlech, což se mi moc líbí, např. štíhlá vysoká váza vypadá ještě vyšší, a chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomila, co je skutečnost a co zrcadlení. V nižších patrech jsou černé zdi a stropy, je tam málo světla a tím více tam vynikly lustry. Také je tam malá promítací místnost, kde můžete zhlédnout film o životě Bořka Šípka. Některé vystavené předměty jsou zapůjčené od majitelů, některé je možné koupit, je to zároveň poslední prodejní výstava. Jsou tam i prototypy váz a nikdy nevystavené předměty.

Všem milovníkům umění, nejen skla, doporučuji se na výstavu vypravit, je to opravdu unikát.

Informace jsem čerpala z letáčku, který jsem dostala na výstavě. 

Hodnocení:
(5.2 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Tak to je nádhera
Libor Farský
Krása nesmírná ...
Alena Tollarová
Jeden kousek krásnější než druhý. Mám cíl k návštěvě Prahy i za škaredého počasí
Eva Mužíková
Díky Jitko, dala jsi si s článkem i fotkami práci.
Jitka Hašková
Děkuji všem za ohlasy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Dík za přiblížení zajímavé výstavy. Až pojedu v lednu do Prahy tak se půjdu podívat. Krásné fotky.
Zuzana Pivcová
Moc zajímavá výstava, děkuji, určitě se tam s Marcelou vydáme.
Eliška Murasová
Jitko, děkuju za sdílení, moc by se mi líbilo výstavu navštívit, krásné kousky pro oko.
ivana kosťunová
Možná bych finančně dosáhla na nějaké hodně malé skleněné těžítko :))
Věra Ježková
Jitko, výstavu jsi přiblížila moc hezky. Ráda jsem si ji prohlédla znovu. Ostatním můžu doporučit. Sklo je krásné vždy, nezávisle na tom, kdo ho umělecky ztvárnil.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.