Pamětnice - skládejte mozaiku české historie z vlastních zážitků
Pamětnice - elektronická kronika, na jejímž obsahu se můžete také podílet

Pamětnice - skládejte mozaiku české historie z vlastních zážitků

22. 12. 2019

Svatba, narození dětí a vnoučat, rekonstrukce památky ve vašem okolí, stavba mostu či modernizace měst a obcí.

Tyto a další události nyní můžete ukládat do Pamětnice, elektronické kroniky, která bude sloužit k zaznamenávání příběhů, které se udály ve vašich rodinách, městech, regionech.

Pamětnice je dalším projektem naší obecně prospěšné společností GENERACE i60 a portálu i60. Jeho cílem je shromáždit zajímavé události z celé České republiky na jedno místo a skládat tak mozaiku naší země prostřednictvím skutečných příběhů.

Jak na to?
Do Pamětnice může každý registrovaný čtenář zaznamenávat zajímavé či významné události ze svého okolí – města, obce, ale i rodiny.  Mohou to být události nejen současné, ale i z historie. Časová osa zaznamenává události od roku 0 po současnost. Můžete si přitom vybrat, zda chcete událost zveřejnit pro všechny čtenáře, anebo jen pro sebe (rodinné události). Můžete tak jednak spoluvytvářet společnou „kroniku České republiky“, anebo vlastní rodinnou kroniku.

Jak vložit událost
Po přihlášení/registraci kliknete na zelené políčko Nová událost. Otevře se vám formulář, kde postupně vyplňujete jednotlivá políčka. Pokud chcete vytvořit osobní událost, kterou nechcete zveřejňovat, zaškrtnete políčko „Soukromá událost“.  A vyplňujete dále - datum vzniku události (stačí uvést alespoň měsíc, anebo konkrétní datum) a místo. A pak už nějak událost pojmenujete – Úvodní popis a do políčka Celý popis popíšete několika větami, co se událo (například 20. listopadu roku 1967 byla v naší obci Lipová velká povodeň, která zaplavila celou náves). A přidáte fotografii (dobové fotografie se dají například vyfotit a snímek pak vložit).

A nakonec kliknete na políčko Uložit. Vaše událost se objeví v přehledu nově vytvořených událostí, ale „připíchne“ se také na Časovou osu dle uvedeného data.

"Vstup" do Pamětnice najdete na horní liště na hlavní stránce, anebo můžete kliknout zde.

Bavte se s Pamětnicí a vytvářejte společně s námi kroniku skutečných událostí v České republice.

Autor: Jan Raška
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Tak si říkám, že některé naše články by tam mohly být zařazeny už dopředu. Je tady ta možnost ?
Anna Potůčková
Nevím, jestli se zapojím, ale projekt je to hodně zajímavý
Věra Ježková
Honzo, to je moc hezký projekt. Těším se, že se zapojím. Už mám tři nápady.
Elena Valeriánová
Tak to je hodně zajímavý projekt. Nevím, jestli se zúčastním, ale i tak děkuji za tuto možnost.

Zpět na homepage Zpět na článek