Když nechybí odvaha, tak na věku nezáleží
Ilustrační foto: pinterest.com

Když nechybí odvaha, tak na věku nezáleží

12. 2. 2020

Výrazné neobvyklé šperky. Zářivé barvy. Absolutní nezájem o módní trendy, zaměření se na vlastní styl, individualitu, odlišnost od davu. Jsou ženy, které se tímto způsobem oblékají celý život. Některé k němu přistoupí až ve vyšším věku.

Je třeba počítat s tím, že se za dotyčnou vyznavačkou takového stylu občas někdo otočí. Čím menší je město, ve kterém se vyskytuje, tím bude pozornost větší. Někdy půjde o pohledy obdivné, někdy nechápavé, jindy opovržlivé. Podstatné je, že dámám, které se tímto způsobem oblékají, je to zpravidla jedno.

Ne, není to póza, opravdu je jim to fuk. Nezajímají je módní trendy, je jim  ukradené, jestli právě v obchodech převažují kalhoty široké či úzké. Kdyby jim někdo vyprávěl, která barva je právě v tomto roce v módě, nechápaly by, proč nějaká barva má být v módě. Nosí všechny možné barvy, ovšem zásadně podle toho, na kterou mají chuť. Která se jim prostě líbí. Nebo právě nějaký takový zářivý kousek koupily v second handu. Nebo je zaujal v malém obchůdku někde v zastrčené uličce města, které navštívily o dovolené.

Zpravidla jde o ženy, které mají vztah k umění nebo k ručním pracem. Jsou kreativní, mají své zájmy, hodně přátel. Oblečení je pro ně hra, zábava. Je to styl, který starším ženám zatraceně sluší právě proto, že vlastně o žádný styl nejde. Jde o ně, výjimečné, sebevědomé, zralé dámy.

Tak tady je malá inspirace od těch, které se nebojí, že se za nimi někdo otočí s nechápavým výrazem.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Já si také nosím, co chci a móda je mi ukradená. Nikdy jsem neměla potřebu vzbuzovat pozornost, ale chápu, že někdo tu potřebu má.
Věra Halátová
Ten model té odvážné stařenky v červené haleně s červenými botami a červené RVHP-ce - tak to je bomba. Kdo jsou její obdivovatelé?
Dana Puchalská
Jarmilo, ta taška má svoje plus.... V mlze by mohla suplovat červenou barvu na semaforu. Nikdo by tu dámu nezajel. Tu dostat, trefil by mně šlak. :-)
Oldřich Čepelka
Soudnost tu podle mne znamená, že se oblékne přiměřeně situaci a své vlastní osobě. Pak to může být i hodně odvázané.
Jarmila Komberec Jakubcová
Nejvíc mi "dostal" model č.2 - červená nákupní taška.
ivana kosťunová
Já mám ráda různé neotřelé barevné kombinace, všechny modely se mi líbí a určitě bych si i nějaký vybrala
Danka Rotyková
Jsem na tom stejně jako Věra J. Lépe bych to nenapsala.
Marie Měchurová
Líbí se mi když se starší žena dokáže "odvázat". Ráda se otočím za takovou, které to sluší a je odvážná...
olga skopanova
Myslím, že odvahu by měla provázet rovněž soudnost.
Věra Ježková
Vskutku nic pro mne. Ačkoliv vztah k umění i ručním pracím mám kladný a jsem dostatečně tvořivá. Prostě nemám ráda šperky a řvavé barvy či podivné kombinace barev i méně výrazných. Módní trendy mě zajímaly naposled, když ženy kolektivně přecházely z minisukní na maxisukně. Potřebu být výjimečná oblečením nemám, sebevědomá jsem tak akorát.

Zpět na homepage Zpět na článek