Inspirace pro odvážné: Výroba osobních tenisek
Ilustrační foto: pinterest.com

Inspirace pro odvážné: Výroba osobních tenisek

20. 2. 2020

Ženy vyššího věku nebo se zdravotními obtížemi si často stěžují, že je problém najít pohodlné a přitom vkusné boty. Takové, ve kterých se dobře chodí, ale zároveň jsou módní, mladistvé. Zapomínají, že existují tenisky. Trendem nyní je vyrábět si tenisky takzvaně osobní.

Tenisky se v posledních letech staly módní záležitostí. Mnohé slavné značky je vyrábějí v luxusních provedeních, které stojí několik tisíc korun. Zároveň se stalo trendem dělat si tenisky osobní. Neobyčejné, takové, jaké nikdo jiný nemá. Je to snadné. Stačí koupit ty nejlevnější, nejobyčejnější bílé plátěnky a vytvořit si z nich umělecké dílo.

Současná velká nabídka potřeb k malování na textil a různých dekoračních doplňků tomu jen nahrává. A tak spousta žen tenisky maluje, vyšívá, našívá na ně korálky, stříká na ně obrazce sprejem. Samozřejmě, že nejde o výrobek, který vydrží řadu let, ale je to spíše sezónní záležitost. Ale i to přece stojí za to, vždyť se obyčejné tenisky dají koupit za dvě stovky.

Když pak žena vyrazí v džínách nebo světlých kalhotách, jednoduchém bílém tričku nebo košili a na nohou má takové neobvyklé, vlastnoručně vylepšené, zářivé, barevné tenisky, sluší jí to velmi často mnohem více než dámám v luxusních lodičkách. A kdo se necítí na vlastní tvorbu, najde spoustu neobvyklých tenisek i v obchodech. Stačí jen začít pátrat, nebát se a hlavně neříkat: to se v mém věku už nehodí. Hodí. Ale hlavně, právě tenisky často jsou tím ideálním řešením, když je třeba zvolit pohodlnou obuv.

Tak tady je malá inspirace, co vše se dá svépomocí vyrobit nebo vypátrat v obchodech.

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Kočandrlová
Ty zobrazené tenisky mají jednu vadu: jsou příliš placaté,z toho bolí nohy,cítí se skrz podrážku každý šutýrek....Nosím bílé na platformě. Příliš barevné už by mi připadaly pro mne tak nějak nevhodné.
Alena Tollarová
já bych na nich ráda měla Říp, ale moje výtvarné nadání končí někde u sněhuláka :)
Věra Ježková
Hezké. Podle mne ovšem pro mladé. A podobně, jak píše Karel B., tenisky se zdobily vždy.
Mirek Hahn
Parádní !!!
Elena Valeriánová
A já toužím po úplně normálních bílých teniskách s jemnou podrážkou. Vždy je vidím někomu na noze, ale stydím se si o ně říct :-) :-) :-)
Jana Šenbergerová
Krásné, a některé dokonce ještě krásnější. Jedny jsem dostala od dcery. Koupila si je, ale byly jí velké. :-)
Anna Potůčková
Zde můžu doporučit návštěvu výstavy TVOŘIVÁ OLOMOUC, kde se to člověk dokonce i naučí jak na to. Navíc si tam může zakoupit spoustu různého materiálu na kreativní tvoření. Byla jsem tam, a je důležité si vzít větší obnos peněz - neodolá snad nikdo těm lákadlům!
Karel Boháček
Líbí. Tohle zdobení snad trvá od počátků tenisek.
ivana kosťunová
Tenisky určitě vyrábět nebudu, ale poradím to vnučkám, k nim se to určitě bude hodit :))

Zpět na homepage Zpět na článek