Únor 2020
FOTO: Marie Bartošová, Marie Měchurová, Radovan Cakl

Únor 2020

21. 2. 2020

V tom íčkovém kalendáři
únor bílý nám neschází.
Za okny však, ač ne všude,
zdá se, brzy jaro bude.

Kopeček je v bílém hávu,
ale u nás vidím trávu.
Náchod k nebi pyšně dme se,
sněženkami kocháme se.

Dál vidím Zimní idylku
jak běloskvoucí postýlku.
Časy se nám trochu pletou,
když v únoru kytky kvetou.

Nakonec v obou případech
modrá obloha bere dech.
Pod ledem Zimní Žabakor,
však jarně zpívá ptačí chór.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Milá Mařinko, už jsem si myslela, žes na nás zanevřela. Úspěšně rehabilituj a občas se ukaž aspoň tady, když jinde k vidění nebýváš. Těší mě, žes o sobě dala vědět. Měj se krásně!
Marie Magdalena Klosová
Milá Janinko, Ty nezklameš. Jsem ráda,že jsem Tě tu našla. Já teď rehabilituji po výměně kyčelního kloubu a jde mi to velmi dobře. Mějte se tam u vás v Horách dobře a zdravě. pa Mařinka
Soňa Prachfeldová
Skoro jarní básnička,jako milá písnička.
Marie Doušová
Pořád je co obdivovat i když počasí se mění . Jaro ,léto,podzim, zima ,už to není jako v mládí ,nyní se nám zima ztrácí ,léto horko přináší ,příroda jen oplácí.Buďme rádi v naší zemi ....... Moc hezky napsáno.
Jana Šenbergerová
Moc všem děkuji za ohlasy. Čekala jsem, jak se nám únor vyvrbí, protože se snažím zachytit nejen atmosféru jednotlivých měsíců v kalendáři, ale také tu, kterou mám sama denně před očima, když se podívám z okna nebo vyjdu z domu. Proti letošní zimě je v kalendáři všechno tak, jak jsme bývali zvyklí, ale na počasí je vidět, že se časy stále mění. Doufám, že se mi podaří obojí okomentovat až do konce roku, i když někdy mi to dá docela práci. :-)
Eva Mužíková
Jani, velmi hezká myšlenka / kalendář v básni.. Pokračuj, je to skvělé.
Hana Rypáčková
Naštěstí se zasněžilo alespoň na horách...
Jitka Hašková
Hezká básnička
Alena Tollarová
Zimu vidím od stolu v kuchyni, ale ne skrz okno, nýbrž při pohledu na kalendář na zdi. Taky už jsem čekala na Tvůj únorový příděl :)
Zuzana Pivcová
Tak takový únor zažívám teď jen s loňskými záběry do kalendáře a s Tvou básní.

Zpět na homepage Zpět na článek