Bramborové hranolky
Ilustrační foto :pixabay. com

Bramborové hranolky

29. 2. 2020

Pokud nosím dříví do lesa, tak mne omluvte, už jsem tu dost dlouho nebyl a číst články více než tři roky zpátky je na mne moc.

Teď stručně k těm hranolkům:  jasně, že se dají koupit mražené v pytlíku a doma udělat v troubě či friťáku, ale soudím, že důchodci mají dost času, ovšem ne dost peněz, a tak se domácí hranolky vyplatí každé mlsné tváři.

Jak na to: Vezmu zhruba dva střední brambory na osobu (varný typ jsem dosud neřešil), oloupu a nakrájím na ty hranolky. Také jsou na to různé přístroje, které vám nakrájí jeden hranolek jako druhý, ale ty nemám.

Nakrájené hranolky zaliji studenou vodou tak, aby byly potopené, a nechám 20 – 30 minut v té vodě.  Pak vyjmu a dobře osuším v utěrce. (Voda je údajně dobrá jako zálivka na domácí kytky, no, nevím).

Dám na plech (nejlépe s pečicím papírem, aby se některý nechytil k tomu plechu) a rozprostřu tak, aby  pokud možno každý ležel zvlášť. Lehce, ale opravdu lehce stříknu rostlinným olejem ( na 4 střední brambory asi tak jednu kávovou lžičku oleje) a dám na 20 – 30 minut do trouby nahřáté na 200 st. C. a horkovzduch. Hlídám to, připálit se samozřejmě mohou!

Také jsem to zkoušel v horkovzdušné fritéze od Ježíška, tak tam to jde také, rozdíl je jen v tom, že hranolky se válí po sobě a asi v polovině pečící doby je musím promíchat.

Po vyjmutí z pečící jednotky je osolím a jdou na talíř s čím jen budete chtít.

Jsou fakt dobré, nejsou prakticky dotčeny olejem, jako ty předsmažené z obchodu, no zkuste a uvidíte !

Dobrou chuť.

recepty
Autor: Petr Halda
Hodnocení:
(4.8 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Hranolky mám také ráda, ale některé v restauraci, které smaží zřejmě ze zmrazených, nestojí za nic, jsou jako bláto.
Soňa Prachfeldová
Zapomněla jsem mapsat, že malé brambůrky dám na plech osolené, větší na půl, upeču v troubě a pak s máslem, dobrota nevídaná
Soňa Prachfeldová
Pro dva to jde, pro hodně lidí by to bylo pracné. Pro dva udělám děkuji .
Anna Potůčková
Určitě také vyzkouším, dobrá rada nad zlato!
Elena Valeriánová
A je to tady! Dobrá rada nad zlato. I když to asi všichni známe, ale k naší škodě neděláme. Budou dnes k obědu.
Libuše Křapová
To zkusím. Hranolky mám ráda, ale doma jsem je už dlouho nedělala.
Eva Mužíková
Každá dobře míněná rada je vítaná. Také zkusím.
Hana Nováková
to bych mohla zkusit, hranolky miluji, ale ty nasáklé tukem nemusím. Vaše množství tuku je tak akorát.
Dana Puchalská
Hranolky mám moc ráda.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.