Zabarikádoval jsem se doma, koronavirus nemá šanci
Ilustrační foto: pixabay.com

Zabarikádoval jsem se doma, koronavirus nemá šanci

28. 2. 2020

Jsem senior, patřím tedy do nejohroženější skupiny. Nečekám, až ke mně ta potvora z Číny dorazí, nenechávám nic náhodě. Chci totiž žít aspoň do stovky. A proto jednám.

Vyrazil jsem do obchodního centra a do dvou nákupních vozíků naládoval trvanlivé potraviny. Mám polívky v pytlíku, paštiky, maso v konzervě, konzervovanou zeleninu, sušenky, čokolády, mouku, těstoviny, sušené ovoce, sušené mléko, krekry, tyčinky. Nic, co by se zkazilo, ale ani mražené polotovary. A samozřejmě velké zásoby vody a hygienických potřeb. Měl bych vystačit šest měsíců.

Uhradil jsem na půl roku dopředu zálohy na elektřinu, vodu a plyn. Sundal jsem z branky poštovní schránku, aby mi nechodila žádná infikovaná pošta. Poštovní doručovatelce, která je ve styku se stovkami lidí, samozřejmě neotevřu, i když jsem si s ní vždy rád popovídal.

Korelu jsem odnesl do zverimexu (nebudu riskovat chřipku ptačí). Rozeslal jsem dopisy a esemesky rodině a známým, aby neměli obavy z toho, že mě delší dobu neuvidí.

A od této chvíle nevyjdu z domu, nikomu neotevřu, ani okno, a budu čekat, až to všechno skončí. Děkuji bystrým novinářům za všechny zprávy, které mě utvrdily v tom, že situace je vážná. A že o pandemii informují bez přehánění a snahy o senzaci.

Přeji všem hodně imunity (poslanci ji naštěstí nepotřebují) a stále pevné zdraví i panu prezidentovi. Snad jej nenakazí pan kanceléř, až se vrátí z návštěvy milované Číny, kde si vždy tak rád pochutnává na nadívaných netopýrech.

Tak se tu zatím mějte, maily mi neposílejte, kdo ví, zda se ten virus nepřenáší i přes internet. Ahoj!

 

 

koronavirus Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danka Rotyková
To jsem se tedy pobavila, díky!
VANDA Blaškovič
Dobrý den, pane Vácho, perfektní nadsázka! Zasmála jsem se, ahoj! Hepčííík....:)
Jitka Mošovská
V tomto případě jsme si rovní. Ať jsme veselí, smutní, vážní, vzdělaní, bohatí, chudí. Epidemie si nevybírá.
Elena Valeriánová
Nějak se mi nechce při čtení této ironické nadsázky smát. Nepřipadá mi, že zrovna z této situace bych si chtěla dělat srandu, na to je to příliš tragická věc, minimálně pro ty, kteří ztratili někoho blízkého. Ale proti gustu žádný dišputát, kdo se chce smát ať se směje. Kdo si chce, pro všechny případy, nakoupit zásoby, ať si je nakoupí. Každý jsme jiný a situaci vyhodnocujeme po svém. A kdo má právo koho soudit? Mně je jedno jestli má někdo doma pět kilo mouky nebo kilo, každého věc.
Soňa Prachfeldová
Nelze přehánět, ani podceňovat. Oboje je nám ku škodě.
Věra Ježková
Článek považuji za nevkusný i coby ironii a nadsázku. Dělat si legraci ze strachu ze smrti…
Marie Foltýnová
Pan Vácha to jistě myslel ironicky.Tento článek mě pobavil
Zuzana Pivcová
Byla bych ráda, kdyby to hodně lidí bralo s nadsázkou jako Vy a nešířilo paniku dál.
Eva Hynkova
Pobavila jsem se???
Hana Rypáčková
Chtělo by to zatlouct okna a dveře jako před morem...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%