Portál i60 mění tvář, bude modernější a uživatelsky přívětivější
Ilustrační foto: Danuše Onderková

Portál i60 mění tvář, bude modernější a uživatelsky přívětivější

4. 3. 2020

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jak jste si jistě všimli, portál i60 nepatrně změnil svou podobu. I my se přizpůsobujeme současným moderním  trendům, jejichž snahou je nabídnout na hlavní stránce (homepage) čtenářům maximum informací - článků, fotografií, odkazů.

Pojďme si nyní projít některé nejviditelnější změny.

Karusel
Úzký formát fotografií na točícím se karuselu jsme museli změnit. Dost často se stávalo, že mnohé velmi hezké fotografie nebylo možné do tohoto úzkého formátu oříznout, a tak jsme byli výběrem vhodných snímků velmi limitováni. Tento problém nyní odpadá, fotografie jsou v původním rozměru tak, jak jsou vkládány vámi, čtenáři. A hlavně, na karusel má nyní šanci dostat se mnohem více vašich krásných snímků, které každý den zdobí celý portál.

Články na hlavní straně
Hned pod karuselem budou vždy řazeny nejnovější a nejzajímavější články, a to jak redakční, tak právě i čtenářské. Není to tedy tak, jak se nyní na první pohled zdá, že čtenářské příspěvky budou upozaděny. Naopak, postupně s přibývajícími novými články se budou na předních pozicích objevovat i nejzajímavější čtenářské příspěvky, které dosud začínaly zhruba v polovině úvodní stránky (což bylo často kritizováno).

Aby články řazené pod sebou vypadaly i graficky zajímavě a nebyl to jen sloupec stejně velkých "obrázků a písmen", budou vybrané články zvýrazněny zvětšením úvodní fotografie. A opět to budou články redakční, i příspěvky čtenářské. Bude samozřejmě záležet na obsahu článku a kvalitě úvodní fotografie tak, aby byla po zvětšení dostatečně ostrá a tematicky zajímavá.

Cílem změn řazení článků na úvodní straně je tedy ještě více "vypíchnout" jedinečnost portálu i60, a to tu, že je to web pro aktivní seniory, kteří se z převážné části podílejí na jeho podobě. Čtenářské příspěvky se tedy budou prolínat s těmi redakčními a navíc přehled všech čtenářských příspěvků bude v dolní části úvodní stránky na místě, kde je nyní v podbarvené části seřazeno osm čtenářských příspěvků. Po kliknutí na titulek "Další články čtenářů i60.cz" se rozbalí menu všech vydaných čtenářských příspěvků.

Navíc budeme na úvodní stránku "vytahovat" i zajímavé články čtenářů, které byly psány třeba před třemi čtyřmi lety tak, aby si je mohli přečíst i noví Íčkaři. Tyto budeme dávat do rubriky "Najdete na i60".

Komentáře u článků
Další větší změnou je přesunutí komentářů pod článek, a to tak, že se pro otevření stránky s komentáři musí kliknout na odkaz "Vstoupit do diskuze". Tato změna možná některé netěší, nicméně důvodem je to, že u některých článků se sloupec s komentáři neúměrně protahoval a bylo nutné hodně rolovat dolů a přitom pod samotným článkem zůstávalo nevzhledné bílé místo. Nově jsou komentáře hezky seřazeny pod sebou a tím, že jsou na řádku (ne ve sloupci), jsou podle našeho názoru přehlednější a hlavně lépe čitelné.

Další úpravy
Výše popsané změny nejsou poslední. Chystáme ještě další úpravy, které povedou k větší přehlednosti a jednodušší navigaci na portále. Chceme, aby se zejména zpřehlednily jednotlivé tematické sekce, jako jsou soutěže, cestování, naše vybrané projekty a názory. Jak jste sami zmiňovali na chatu, často nevíte, kde hledat informace o akcích čtenářů - setkáních, výletech apod. Proto například jednou z chystaných úprav bude zřízení "Zóny Íčkařů", kde budou na jednom místě tyto informace a články shromažďovány. Jednodušeji budou dohledatelné i probíhající čtenářské soutěže a projekty typu "Do stovky", "Pamětnice" atd.

Jsme si vědomi, že senioři nemají rádi velké změny, že si na ně pomaleji zvykají. Íčkaři jsou ale lidé vnímaví, moderní a akční, proto věříme, že si brzy na novinky zvyknete, a hlavně, že nám zůstanete i nadále věrni a budete společně s námi tvořit nejlepší portál v Česku.

Díky!

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(4.5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Já bych se připojila k připomínkám, nevím, jestli ještě úpravy probíhají, ale očekávala jsem, že bude z Akcí zvlášť nová rubrika Setkání nebo hromadná setkání. Takto je toho v akcích moc, jak už dříve napsalo několik uživatelů a dá to práci v tom hledat, když tam jsou články různého typu např. zážitky s i60 apod. Alenin návrh považuji za rozumný.
Alena Tollarová
A ještě bych měla jeden návrh. Nevím, zda by souhlasili autoři článků, které jsou pozvánkami na různé akce a současně to bylo schůdné pro redakci, aby se tyto články po proběhnutí akce celé mazaly. Nevidím smysl v tom, když se objevují jako Čtěte dále u jiných článků, kde by mohly být jiné s tématem související články. Např. u článku Výstava Prázdnota je tvar ... je takovýchto ke čtení doporučených starých pozvánek šest.
Alena Tollarová
Uplynulo pár dní od nové úpravy úvodní stránky, tak si po jejím oťukání dovolím připomínku k článkům. Nemohu se smířit s tím, že buď je text spojený s fotkami nebo s diskuzí a nevidíme vše pohromadě. Naše seniorské ruce s bolavými karpálními tunely jsou nuceny klikat častěji než dřív. Nešlo by seřadit text, fotky i diskuzi pod sebe, aby byl vidět najednou kompletní článek?
Vanda Blaškovič
Je to marný, je to marný..........fandím ♥
Vanda Blaškovič
Je to marný, je to marný..........fandím ♥
Hana Šimková
No co, co, lepší než kdyby nás sežral koronavirus. Já si počkám jak ty změny nějak dopadnou a pak mám svobodnou vůli pokračovat, nebo se stáhnout.Jistě, že provozovatel má nějaká práva.
Jitka Caklová
Milý Jene, jelikož ráno je moudřejší večera, tak vzhledem ke svému věku jsem si poslední větou 6.3.2020 11:56 dovolila malou recesi. Žádný strom neroste do nebe a nechval dne před večerem. Co si může dovolit kmán, nemůže si dovolit pán. Nebo to, vzhledem k mému stařeckému myšlení, platí obráceně? Pokud ano, pak Tvoje reakce 6.3.2020 13:03, vzhledem k Tvému postavení, mi zavání pohrdáním a doufám, že tento podivný vir nenapadne můj NTB, a zároveň věřím, že „…… si nepolíbím“ a pro tento portál, ze svého bohatého života a z toho čemu věřím, ještě v budoucnu něco „vypotím“. Přeji všem krásné dny ♥
Jitka Caklová
Honzo, já vím :-). Na obhajobu Redakce jsem níže napsala: 5.3.2020 12:26 "Naprosto chápu, také se mi nelíbí, když někdo, kdo o mé práci neví vůbec nic a radí, jak bych to měla dělat lépe." Věta která "sedí", se dá vyjádřit i jadrnou češtinou a možná proto se už hodně lidí, kteří zde působili před změnami, také odmlčelo. Myslím že není dobré v oponentním názoru vždy vidět kritiku.
Jan Raška
Ano Jitko, poslední věta sedí :-)
Jan Raška
Paní Votavová, nemějte obavy, víme, co děláme a proč to děláme. Také se mi řada věcí nelíbí, to když něktteří čtenáří po řadě upozornění nerespektují naše pravidla (Foto dne, Líbí/Nelíbí), při registraci se schovávaji za vymyšlená jména, nechávají texty editorům plné překlepů a hrubek, nedávají k článkům fotografie. Vše trpělivě opravujeme, doplňujeme, každý den s něčím radíme. Ale jsme portál pro seniory, takže máme pro to pochopení. A stále nás to baví. Takže mohu ubezpečit naše příznivce, že nás neodradí ani negativní ohlasy (na to, že se změnil rozměr tří fotografií na homepage :-)).

Zpět na homepage Zpět na článek