Zemřela zpěvačka Eva Pilarová
FOTO: archiv E. Pilarové

Zemřela zpěvačka Eva Pilarová

14. 3. 2020

Po dlouhé těžké nemoci zemřela ve věku 80 let populární česká zpěvačka Eva Pilarová. Svá nejslavnější umělecká léta zažila v 60. letech v Divadle Semafor.

Eva Pilarová se narodila v roce 1939 v Brně. Zpívala už od dětství (např. v dětském chrámovém sboru u sv. Tomáše, vedl sbormistr a varhaník Vladimír Stehlík), a to i vážnou hudbu. Koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, zároveň v té době vystupovala v divadle Večerní Brno. Po roce studia, v roce 1960 však JAMU opustila a nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr a kde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka.

V roce 1962 odešla spolu s Waldemarem Matuškou a Karlem Štědrým zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů zahrála roli (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími) sice drobnou, ale s úžasným duetem s Karlem Gottem (píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd). Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky.

Poslední dny a týdny svého života byla v péči sester boromejek.

(Za použití wikipedia.org.)

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Výborná zpěvačka, její hlasový rozsah byl obdivuhodný. Její písničky jsou dodnes pozoruhodné.
Věra Ježková
Byla skvělá zpěvačka, měla krásné písničky.
Zuzana Pivcová
Budu vzpomínat i na jedno osobní setkání s paní Evou a jejím manželem. Bylo to na jaře 2001 a setkali jsme se v televizi Prima v pořadu Sauna, tehdy na téma Za volant mě nikdo nedostane. Pořad moderoval Tomáš Krejčíř. Mám to na videu. Byl tam též bývalý ministr kultury pan Pavel Dostál. Ten zemřel za nějakou dobu a teď ještě paní Pilarová. Je mi to líto, byla bojovná Lvice.
Soňa Prachfeldová
Paní zpěvačka- nádherné písně nám tu zanechala.
Eva Kopecká
Byla to stálice. Její písničky dokázaly člověku zvednout náladu. Jednou večer jsem stála nad zásobami ze zahrady, které potřebovaly zpracovat, kupou špinavého prádla, které chtělo vyprat, a nevěděla, zda se mám do toho pustit nebo se na to vykašlat. Pustila jsem si její písničky....a spát šla, až když to bylo všechno hotovo....i přes tu veškerou práci doma jsem měla pohodový, i když dlouhý večer.
Zdenka Soukupová
Odešla další hvězda, která nás provázela hezkými písničkami od našeho mládí.... Čest její památce.
Anna Potůčková
Její písně jsem měla ráda, jako vzpomínku jsem již ráno vložila video. Jinak si tu zařádil šotek v jejím roce narození! Čest její památce!
Jitka Hašková
Zpivala krásně a byla to úžasná žena. Moc jsem si jí vážila. Čest její památce.
Marie Ženatová
Zpívala moc hezky, tak jako její maminka - díky.
Jana Šenbergerová
A díky za videa, která jste dali do rubriky Videa. Krásná a navíc aktuální.

Zpět na homepage Zpět na článek