Kdy si senioři bezpečně nakoupí? Režim se liší podle velikosti obchodu
Ilustrační foto: ingimage.com

Kdy si senioři bezpečně nakoupí? Režim se liší podle velikosti obchodu

23. 3. 2020

Vláda potřetí během týdne změnila opatření, týkající se nákupů seniorů. Od zítřka to bude tak, že ve velkých obchodech nad 500 m² nebudou moci nakupovat lidé mladší 65 let v době od 8.00 do 10.00. Menší  obchody budou muset zajistit bezpečné nakupování seniorům, režim si zvolí samy.

Opatření se týká nákupů potravin, drogistického zboží a galanterií, neplatí pro lékárny.

Vláda na svém zasedání rovněž prodloužila karanténu, tedy zákat volného pohybu lidí v České republice, a to minimálně do 1. dubna. Do stejné doby zůstanou zavřené restaurace a většina obchodů. Otevřené mohou zůstat tedy prodejny potravin, lékárny, drogerie a dále prodejny výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků.

Vláda bude rovněž schválila celý balík ekonomických opatření, mimo jiné odložení další vlny EET, ale  i nejrůznější úlevy pro živnostníky. Zítra pak bude parlament schvalovat návrhy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které se týkají maturit a přijímacích zkoušek na střední a vysoké školy. Rezort školství v žádném ze svých návrhů nepočítá s tím, že by se zkrátily prázdniny. Pokud se tedy epidemii podaří do prázdnin zkrotit, prarodiče se mohou těšit na svá vnoučata.

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Stoklasová
Opravdu se nedá zavděčit všem, ale třeba v neděli jsem šla do Lídlu a tam otvírají až v 8.00 hod. Takže jsme museli čtvrt hod. čekat a to byla pěkná zima.... V 7 hod. zase chodí pro svačiny lidé, kteří jdou do práce nebo dětem pro snídani... Takže komu vyhovět ???? Ti kteří stále jen nadávají co vláda dělá špatně, jak by to v takové hrozné situaci vyřešili oni ?
Věra Ježková
Souhlasím se Soňou. Já si budu chodit nadále do dvou supermarketů v tržnici v sedm ráno. V tu dobu je v každém maximálně pět lidí.
Soňa Prachfeldová
Kdo chce vyhovět všem, nakonec nevyhoví nikomu. Přijde mi to k smíchu, vždyť ti někteří staroušci už z toho musí být tumpachoví. Ať se objeví v kteroukoli hodinu, tak budou vždy někomu na obtíž. Snad jsme civilizovaná společnost .
Marie Faldynová
Mě nákupy od 7 do 9 vyhovují, u nás v malé obci jsou obě samoobsluhy ráno nejlépe zásobené a je tam nejméně lidí a snad i infekcí :-))
Eva Mužíková
Dano R. jsem stejného názoru. Dík.
Libuše Křapová
Hanko R., také jsem ten příspěvek na Seznamu četl - a říkala jsem si," Chlapče, a čím jsi pro tuto ekonomiku přínosem ty?" On nemá rodiče, prarodiče? Asi vyskočil z hlávky zelí nebo ho vyorali na poli.
Danka Rotyková
Já bych nebyla tak kritická, vždy to bude někomu vyhovovat a jinému ne. Co člověk, to názor. A že bude chtít pan premiér naše hlasy - ANO, který politik by je nechtěl? A pokud by je nechtěl, co by to bylo za politika? Spíš mně vadí v době krize neustálé kritizování a brblání na vše a na všechno. To je lepší vzít si oblíbenou knížku a uvařit si kafíčko.
Dana Puchalská
Ano, kdo má obchod poblíž bydliště, je ve výhodě.
Jitka Hašková
Považuji tuto dobu nevýhodnou pro lidi, kteří musejí na nákup autobusem. V té době je dopravní špička a jezdí pracující, Já si budu jezdit nakupovat tak, jak mi to vyhovuje. Samozřejmě minimálně a co nejvíc si objednám přes internet. Souhlasím s Hankou Rypáčkovou.
Jarmila Komberec Jakubcová
Napsala jsem svou zkušenost a plně chápu, že to mnoha lidem nebude vyhovovat. Např. moje snacha jela nakupovat v 7:30 h. a do obchodu ji nepustila ochranka. Byla poměrně hodně naštvaná. Většinou co vyhovuje jednomu, pro druhého je na obtíž.

Zpět na homepage Zpět na článek