Zdeněk Svěrák zpívá národu
Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř zpívají národu

Zdeněk Svěrák zpívá národu

25. 3. 2020

Svou píseň Není nutno věnovali Zdeněk Svěrák s Jaroslavem Uhlířem zdravotním sestřičkám.

„Tak jsem si říkal, proč se ve svízelných dobách uchylujeme k písničkám. Jiné národy se posilují bojovým pokřikem, my Češi ve čtrnáctém století zpíváme, aby nás pánbůh ochránil, ve dvacátém, ať mír zůstává s touto krajinou. Pojďme tu tradici oživit,“ vyzval prostřednictvím videa před několika dny národ Zdeněk Svěrák.

Píseň zazněla v České televizi a Českém rozhlase, ale také v místních obecních rozhlasech a hlavně zazpívali si ji lidé po celé republice.

A co vy, také jste se přidali?

 

 

Úvodní slovo a píseň Není nutno... si poslechněte zde:

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(3.4 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Ještě jednou jsem si poslechla video s panem Svěrákem. Mě neoslovil. Kdybych chtěla sáhnout do zlatého fondu písní z pohádek, tak bych volila "Dělání, dělání, všechny smutky zahání ...." :-) :-) :-)
Soňa Prachfeldová
My měli puštěný i obecní rozhlas, s vnučkou jsme zpívaly. Je dobré když si uvědomujeme tu soudržnost mezi námi, moc jsem každou chvíli na měkko. Někdy si ji pustíme i při tělocviku. Už aby to bylo.
Jitka Caklová
Omyl - oprava: https://www.televizeseznam.cz/video/kultura-9242/klip-k-pisni-do-prace-63920042
Jitka Caklová
Zpívání vůbec není špatný nápad, s maminkou jsme si zpívaly při práci, šla lépe od ruky, jako ve starých českých filmech :-) Tahle by možná byla lepší :-) https://www.youtube.com/watch?v=jLG1ILNKQp0 Zatím to však vypadá spíše na tuhle https://www.televizeseznam.cz/video/kultura-9242/klip-k-pisni-do-prace-63920042 Zpívání vůbec není špatný nápad
Jitka Hašková
Já jsem nezpívala, zrovna jsem jedla oběd. Považuji tuto iniciativu za kladnou, a bylo by dobře v této situaci nechat politiku stranou a buď zpívat nebo nezpívat, jak kdo chce.
Irena Drob
Nemyslím si, že zpívání písničky byl nápad Z. Svěráka, když o tom mluvili ráno v radiu, pochopila jsem, že iniciativa vyšla z rádia. Ale v podstatě je to pro mě jedno, důležitý byl vzkaz lékařům a sestřičkám. A že by po sobě lidé z okna plivali? Tak blízko snad okna nejsou nikde. ......
Libuše Křapová
Lenko K., proč pořád tak negativně? Klidně jste si přece mohla zazpívat doma za záclonou. A kdo Svěráka nemusí, mohl aspoň zavzpomínat na ty, kdo s Korunkou bojují za nás. Zdravotníci, hasiči, policisté, vojáci i různí policisté. Na nás už je jen, abychom světu dokázali, že naše sklenice je stále napůl plná (na rozdíl pesimistů se sklenicí poloprázdnou.) Já zde aspoň děkuji těm z nás, které šijí roušky a posílají je dál.
Libuše Křapová
Zrovna jsem uklízela u ulice popelnici, když ji místní rozhlas spustil. tak jsem si zazpívala také :-)
Věra Ježková
Písničky dvojice Svěrák – Uhlíř jsem mívala moc ráda. Dokonce jsem si je doma zpívala při magnetofonu. V posledních letech ale pana Svěráka nemusím. Souhlasím s Janou.
Marie Pudichová
Nezpívala jsem, zpívali vnuci. Já měla slzy v očích. Myslím, že jsem nebyla jedinná, kdo měl oči orosené...Měli jsme zapnuté rádio, televizi a k tomu hrál i obecní rozhlas. Vůbec nejde o osobnost. Je úplně jedno, zda je to premiér, prezident, pán Svěrák, nebo obyčejný člověk, který zrovna hrabe travník... Jde o pospolitost. Dnes jsem musela na poštu a do obchodu, Na ulici nikdo, na poště paní za přepážkou a v obchodě prodavačky a 2 zakazníci. Bylo to opravdu smutné...

Zpět na homepage Zpět na článek