Recept v nouzi: Chlebová polévka
Foto: autorka

Recept v nouzi: Chlebová polévka

27. 3. 2020

Vždy, když mi zbyde chléb nebo spěchám, uvařím si rychlou polévku. Do litru vody nalámu na menší kousky trochu zatvrdlého chleba (asi dva až tři krajíce, lepší je hustá), přidám trochu kmínu, větší rozmačkaný stroužek česneku, kousek masoxu a dám vařit.

Jakmile chléb změkne, rozšlehám ho vidličkou nebo metlou na jestě menší kousky, přidám vajíčko, rozmíchám a nakonec přidám 1až 2 dcl smetany. Opravdu krátce nechám přejít varem, nakonec podle chuti osolím. Do talíře dám majoránku, nebo pažitku, petržel, medvědí česnek.

Dobrou chuť.

Kuchařka Bertice

recepty
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Švancarová
Ano,také dělávám a jak si na ní pochutnám.
Eva Mužíková
EVKO, DÍK, ZKUSÍM. e
Eva Braunová
ta chlebová polévka je drahá proti té mojí.Získala jsem jí od kamarádky a vařila jí její maminka když stavěli dům. Trochu sádla,osmažíme cibulku,dolijeme vodou a přidáme několik lžic ovesných vloček,nastrouhám jednu mrkvičku a vaříme.Dochutím Vegetou a česnekem.Polévka se může rozředit pokud je moc hustá.už jsem jí několikrát vařila a není špatná.Vždyť naše babičky z opražených a umletých vloček pekly cukroví.
Jindra Hubačová
Touto polévkou mne trápila babička, ale od Tebe , Evičko, bych to nečekala....
Lenka Hudečková
Zajímavá rychlovka, jen u nás doma se nenajde chleba, od října nejíme pečivo :-)
Eva Mužíková
Marto, to zkusím, díky.
Marta Novotná
U nás tuhle polévku jím jenom já, ale i tak ji občas uvařím a pochutnám si na ní. Dá se uvařit i z rohlíků nebo housek, pak je lepší přidat zeleninový bujón a sekanou petrželku na dochucení.
Eva Mužíková
Děkuji vám, zkuste to.
Soňa Prachfeldová
To neznám, že bych zkusila? A myslím Bertiku, že vaříš dobré věci .
Alena Tollarová
Já mám, možná bohužel, chlebovou polévku spojenou s vyprávěním maminky z jejího dětství a tam nehrála zrovna lichotivou roli.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.