Jak upéct grahamové pečivo
Foto: autorka

Jak upéct grahamové pečivo

26. 3. 2020

Včera jsem využila nepříjemného počasí a upekla jsem dva plechy grahamového pečiva. 

Recept :  1/2 kg hladké mouky

                5 dkg sádla nebo oleje

                sůl podle chuti

                teplá voda na kvásek a na zadělání

Přidala jsem trošku pomleté pohanky a pomletých vloček

Z vykynutého těsta uděláme pletýnky nebo rohlíky, které potřeme rozšlehaným vajíčkem 

Mám je sypané kmínem

Chutnaly skoro jako kupované

 

 

Na fotce jsou ještě dvě roušky, které jsem vlastnoručně ručně ušila

 

 

 

 

recepty
Hodnocení:
(5.2 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Měchurová
Moniko, mouku jsem použila normální hladkou + ty pomleté vločky a pohanku
Anna Potůčková
Dano P. když u nás není ani to sušené droždí!
Dana Puchalská
U nás peče houstičky manžel. Zatím je všude pečiva dost. Droždí máme sušené a to je taky dobré.
Irena Mertová
Marie, děláte mi chutě! :-)
Alena Tollarová
To vypadá dobře!
Jana Šenbergerová
To je vskutku na pochvalu. :-) U nás kvasnice měli, tak jsem koupila a na víkend něco upeču. Váš recept se bude hodit, až nebude pečivo. Zatím je ho u nás dostatek.
Jitka Hašková
Marie jsi šikovná.
Marie Měchurová
Anička má pravdu, nenapsala jsem tam asi půl kostky droždí nebo míň. Vietnamka u nás asi droždí nemá. Jednu kostku mi přepustila dcera …..
Zuzana Pivcová
Od pohledu je to krásné pečivo a podle rozpisu i zdravé. Jenže já na pečení nemám podmínky.
Anna Potůčková
Chybí tam asi droždí. Chtěla jsem si jej dnes koupit v Albertu a opět nebylo. To už sháním od pondělí. Myslím si zajedu k Vám do Žop, když tak moc pečeš - myslím jsi jej vykoupila Ty :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.