Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi
Na chatu s Janem Čenským. FOTO: Facebook.com

Na chatu s... Čtenáři portálu i60 si povídají se známými osobnostmi

29. 3. 2020

Nemůžeme na chatu, tak budeme na chatu. Tato slovní hříčka vystihuje narychlo připravený projekt, v rámci kterého se čtenáři portálu i60 propojí s osobnostmi z řad umělců, sportovců, lékařů, vědců a budou si s nimi povídat.

Odpoutat pozornost od negativních zpráv, pobavit se a mít příležitost položit dotaz známým osobnostem, které známe z televize, divadla či rozhovorů v různých magazínech. To je cílem této "akce", kterou organizuje obecně prospěšná společnost GENERACE i60.

Velmi potěšující byla reakce ze strany umělců, kteří na tento nápad okamžitě kývli, takže už teď máme domluvenou spolupráci například s Národním divadlem nebo Divadlem Ungelt a postupně se přidávají i další umělci, ale i sportovci či jiné známé osobnosti.

Slovo "chat" znamená v překladu z angličtiny povídat si, klábosit. Proto se nebojte našim hostům pokládat otázky, které vás zajímají, nejen o jejich práci, ale i koníčcích, radostech, starostech, jež prožívají stejně jako my všichni.

S kým si tedy budeme povídat? Účast v projektu "Na chatu s..." přislíbili například manželé Eva Hrušková a Jan Přeučil, Jitka Smutná, Jan Čenský, Jan Burian, Petr Stach, Milan Hein, tenistka Helena Suková a další.

Besedy budou probíhat dvakrát až třikrát týdně zpravidla v odpoledních hodinách a mohou je sledovat senioři – a samozřejmě i mladší lidé - z celé České republiky. Program a přesný čas besed budeme průběžně zveřejňovat na tomto místě s tím, že čtenáři budou moci ptát se hostů na všechno, co je zajímá. 

Jak bude chat s osobností probíhat
Aby chatování bylo přehledné a nezahltili jsme pozvané osobnosti otázkami ve stejný čas, můžete otázky jednotlivým hostům posílat předem na adresu: chat@i60.cz. Posílat otázky můžete už od této chvíle. Do předmětu mailu uveďte jméno hosta, kterému chcete dotazy položit. My pak po zahájení chatu budeme osobnostem vaše dotazy postupně klást tak, aby pozvaný host měl prostor nejprve odpovědět a pak dostat další otázku.

 

 

Termíny nejbližších chatů:
Úterý 31. března, 14.00 hod.: PETR STACH, divadelní, filmový a seriálový herec
Středa 1. dubna, 14.00 hod.: JAN BURIAN, ředitel Národního divadla
Pátek 3. dubna, 14.00 hod.: EVA HRUŠKOVÁ a JAN PŘEUČIL

 

 

 

Na chatu s... rozhovor
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Bartošová
Pane Raško, tenhle nápad je k nezaplacení. Zvláště pro lidi v karanténě, pomůže jim to překonat stres a deprese. Tleskám Vám.
Jaroslava Handlová
To je bezvadné, nastavuji si zvonění, abych nezmeškala.
Jarka Vičarová
Dobrý nápad :) Po pravdě , nikdy sem takovu příležitost neměla, položit otázku takovým lidem :)
Anna Potůčková
Bezva počin pro nás seniory! Těším se také!
Soňa Prachfeldová
To nemá chybu. Díky.
Svatava Páleníková
To je moc pěkný počin, děkujeme za všechno, co pro nás v těchto dnech děláte.
Jan Raška
Chat bude otevřený jako chat Redakce.
Helenka Červenka
Jitko, já vidím v Chatu třetí shora Chat s osobností - tak předkládám tam, kamarádka ho uvidí, pokud je tu registrovaná, pokud teda nebude otevřený i pro neregistrované jako chat Redakce
Libuše Křapová
Těším se :-)
Jitka Hašková
Ještě jsem si vzpomněla,, jak se budeme přihlašovat ke sledování? Bude to přes Zoom, kde organizátor posílání zájemcům emaile s pokynem k připojení? Nebo jinak? Ráda bych pozvala svoji 92 letou kamarádku, aby to sledovala.

Zpět na homepage Zpět na článek