Nejsou lidi
Foto: autorka

Nejsou lidi

7. 4. 2020

Bohužel teď nejsou lidi,

málokoho přes den vidím:

samu sebe v zrcadle –

rysy trochu povadlé;

pod oknem školku bez dětí,

jednoho chodce vzápětí,

zvolna se plouží tramvaje –

siluet pár v nich sotva je;

pak auto k domu přijíždí,

(smutně se drbu na hýždi),

v parku jsou prázdné lavičky,

chybí mi na nich babičky. 

Fakt to všechno vidím z okna -

to je tedy klika notná,

když mám své blízké vzdálené  

a je mi smutno, ne že ne.

             

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Maruško, děkuju. Taky jsem moc ráda, když vidím a slyším hemžení dětí ve školce a když potkávám ráno cestou z nákupu děti jdoucí do školy. To jaro pro mě bylo hodně náročné. Teď mi moc pomáhá, že můžu jezdit do Litoměřic. Za přítelem domů nemůžu, na procházky už není nejlepší počasí. Jsme ale rádi, když se nám povede aspoň ta, byť krátká. Přeji ti hezký advent.
Marie Ženatová
Jsem moc ráda, že už teď vidím menší veselé děti na školním hřišti i děti, které chodí s učitelkami mateřských škol na vycházku. A v neposlední řadě jsem ráda, že potkávám i studenty, kteří místo dvou hodin tělocviku jdou na pěší turistiku se svými učiteli do zajímavé okolní přírody našeho města*
Soňa Prachfeldová
Bude líp Věruško :-)
Věra Ježková
Děkuji podruhé.
ivana kosťunová
Já to chápu- ulevit si člověk musí, aby vydržel.
Květuše Pinkasová
Věrko, hezky jsi své pocity poslala do éteru a my je tady s Tebou sdílíme. Určitě bude líp...
Jindra Hubačová
Věruško, super, Ty mne " bavíš ". Děkuji a po dlouhé době se směju.
Dana Puchalská
Ano, liduprázdné město je divné město. Už aby se vše vrátilo do normálu.
Věra Ježková
Moc vám děkuji. Nijak si nezoufám, to bych vám neposílala humorné básničky. I tuhle považuji za humornou, možná trochu černě. Ale jak už jsem několikrát napsala, pociťuji čím dál víc rozdíl mezi dobrovolnou samotou a vynucenou osamělostí. A v té mi dělá radost každé vlídné slovo. I to vaše :-)
Zdenka Soukupová
Básnička smutně vypadá, je to jen momentální nálada. Brzy se to ale změní, věřme všichni ve zlepšení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.