Moraváci, to jsou kabrňáci

Moraváci, to jsou kabrňáci

15. 4. 2020

Vážení íčkaři,

jistě jste všichni překonali velikonoční období při omezeném pohybu, avšak s notnou dávkou sluníčka a tím i dobré nálady. Úterní zasedání vlády nás snad posune zase někam dál. Každý krůček vpřed se počítá.

Jak sleduji sociální sítě, lze rozdělit pracující národ na ty, kteří se snaží vymýšlet, jak se uživit, jak zdokonalit své podnikání v době krize, a na ty, kteří jen remcají a natahují ruce.
Restauratéři vaří pro první linii, další vymýšlí různý sortiment, který se dá prodat přes okénko, jiní šijí roušky, ti mladší a technicky zdatnější tisknou na 3D tiskárnách ochranné štíty a další a další. Zkrátka dá se říci, že když jsme v nějaké nesnázi, tak jako národ dokážeme zkoncentrovat síly a začít makat a všemožně pomáhat.

Jen někteří umělci bědují, že umřou hlady, nemají peníze, protože divadla jsou prázdná.Jako kdyby byli jediní, kdo jsou na tom špatně. A to mají od státu štědré dotace na rozdíl od malých, drobných živnostníků a podnikatelů.

Jsme v tom přeci všichni, někteří víc, jiní méně, ale prostě všichni. Zdraví nemůžeme dát v sázku oproti ekonomice. Já věřím, že národ se po uvolnění situace postaví za své známé i neznámé sousedy, kamarády, přátele, kteří podnikají, a bude podporovat české výrobky, české farmáře, restauratéry a další výrobce a prodejce. A tak zase nastartujeme všichni společně ekonomiku, po práci se vrátíme do kin, divadel, na festivaly, půjdeme si prohlédnout památky. Zavítáme i do chrámů Páně, abychom poděkovali za to, že jsme to zvládli a že jsme tu zůstali. Zkrátka zase budeme žít náš všední život, jen budeme trochu opatrnější a budeme bohatší o další nabyté zkušenosti z doby koronaviru. Bude to jistě ještě notnou chvíli trvat, ale určitě to dáme, jen chtít, nebýt netrpělivý, ale chápavý.

Na závěr bych chtěla nabídnou jeden příklad. Od mládí, kdy jsem často spolupracovala s Moraváky, mohu říci, že to byla ta nejlepší spolupráce a po práci ta nejlepší zábava. Byli a myslím, že i dodnes jsou upřimní, neremcají, ale jednají.

Níže je odkaz na členy opery a operety Moravského divadla, kteří se nemohou sejít, ale virtuálně i tak pracují. Natočili zbrusu novu píseň na hudbu Podívej, kvete růže – text nové písně napsala Petra Zindler a nazvala ji Nezoufej.

To jsou pro mě herci a s velkým H a já nemám více slov.... Zaposlouchejte se....

 


https://www.olomouc.cz/koronavirus/Nezoufej-to-nepomuze-vzkazuji-pevci-z-Moravskeho-divadla-v-nove-pisni-Natocili-ji-virtualne-31482
 

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Díky Hanko.
Marie Doušová
Hezky napsané a věřím , že všude jsou hodní a přátelští lidé a tak je potřeba si jich vážit.
Soňa Prachfeldová
Hanko moc hezké, Moravu a lidí v ní žijící mám ráda .
Anna Potůčková
Hani díky, hezký článek a ráda bych věřila tomu, že budeme táhnout z jeden konec provazu stále! Alespon my obyčejní lidé, kterým nedá nikdo nic zadarmo!
Zuzana Pivcová
Většinou ti, kteří byli dosud skromní, budou takoví bez velkých problémů i nadále. Horší ti, kteří žili na vysoké noze. Ti brečí už teď. Nikdy nezapomenu, jak kdysi udělali v Parlamentu sbírku na nějakou charitativní pomoc někomu, a vybrali celkem 3 500 korun. Zřejmě všichni nosili jen platební kartu, i když to už je dávno a to to ještě nebylo tak běžné. Díky, Hanko!!
ivana kosťunová
dÍKY VŠEM
Alena Várošová
Hanko,děkuji Vám za vyznání Moravákům,za krásnou růži a za nádhernou píseň Nezoufej s uravenými texty.
Jana Šenbergerová
Nezoufám si, ale oceňuji, že mnozí dělají, co mohou a co umí. Za to všem patří dík. I vám, Hanko. :-) A ta růže je nádherná.

Zpět na homepage Zpět na článek