Hlavolamová přísloví
www.pixabey.com

Hlavolamová přísloví

4. 5. 2020

Hlavolamová  přísloví jsou specifické hádanky, které jsou napsané vědeckým jazykem. Úkolem řešitele je najít na základě uvedeného textu známé přísloví. Nadpis hádanky slouží vlastně jako nápověda. 

 

V každé z následujících hádanek je ukryto jedno obecně známé české přísloví. 

 

Voda

 Při nadměrném zvyšování pohybu dolních končetin ve značném časovém rozpětí za účelem dosažení naplnění sloučeninou vodíku a kyslíku křivule s držadlem dojde jednoho dne k uvolnění molekul spojujících tuto křivuli s oním držadlem, čímž se jmenovaný předmět rozdělí na dva segmenty. 

 

Řemeslo 

Druhá mocnina tří profesí se jeví prvním dvojčíslím dekadické soustavy pauperizace. 

 

Zpěvný pták 

Dne 2. února vydává drobný opeřenec své typické akustické signály bez ohledu na s tím spojené nebezpečí letálního poklesu tělesné teploty. 

 

Správné řešení bude uvedeno  v diskusi k tomuto příspěvku druhý den po zveřejnění. 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Prostřední jsem neuhádla,, dobrý nápad Vladislavo, jen tak dál..
Vladislava Dejmková
Nevím, nestíhám vymýšlet.
Dana Puchalská
Kdy budou další???
Jana Šenbergerová
Já také! :-)
Jana Kollinová
Hurá, mám to! Těším se na pokračování. :-)
Vladislava Dejmková
Jsem ráda, že se vám hlavolamová přísloví líbila. Hodně se vás zapojilo. Řešení: Voda - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Řemeslo - Devatero řemesel, desátá bída. Pauper = nuzák, chudák... Zpěvný pták - Na hromnice musí skřivánek vrznout, i kdyby měl zmrznout.
Martina Růžičková
Prima hádanky! Pobavily mě a od té prostřední mám pořádně namožený mozek :-D. Díky
Dana Puchalská
Hurá, zjistila jsem. Slovo pro mě záhadné, je uz minulostí. :-) :-)
Jaroslava Handlová
Přísloví jako hlavolam jsem ještě neviděla a o to víc mě luštění bavilo. Povedlo se mi přijít všem třem na kloub, mám taky radost.
Alena Vávrová
No vidíte - jelikož jsem chodila na latinu a zpívala si "Ego sum pauper...", tak pauperizace mi problém nedělá, ale ta hádanka jo a neměla jsem čas, ani chuť ji řešit, natož něco shánět. Buď něco vím, nebo nevím. Dám se ráda poddat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.