Divadlo Ungelt začne opět hrát, před představením zatleská a poděkuje
FOTO: Divadlo Ungelt

Divadlo Ungelt začne opět hrát, před představením zatleská a poděkuje

13. 5. 2020

Publikum se může ode dneška vrátit do hledišť divadel. Na rozvolnění okamžitě zareagovalo oblíbené pražské Divadlo Ungelt a od středy mohou jeho produkci opět přihlížet diváci.

“Kvůli opatření bohužel není možné hrát na naší domovské scéně, do hlediště bychom mohli usadit 29 diváků. Ale díky podané ruce kolegů z divadla Metro a ze Švandova divadla, můžeme představení realizovat u nich,” říká principál Ungeltu Milan Hein. Ve středu, kdy Alena Mihulová s Petrou Nesvačilovou odehrají 148. reprízu inscenace Skořápka, diváky v hledišti osobně ředitel Divadla Ungelt přivítá a společně před představením s diváky zatleskají symbolicky všem, díky kterým se těžké chvíle podařilo a stále daří zvládat.

“Potlesk je odedávna to nejryzejší divadelní poděkování. Zaslouží si jej zdravotníci, zaslouží si jej prodavačky, zaslouží si jej lékárníci, ale zaslouží si jej i diváci za to, jak na nás, na divadla myslí, jak nám pomáhají a jak nás neustále ujišťují, že nás nenechají padnout. Jsem jim za to moc vděčný,” dodává Milan Hein.

Kromě Skořápky odehraje Ungelt na půdě divadla Metro a od 25. května ve Švandově divadle celý repertoár včetně momentálně nejúspěšnějších Deštivých dnů, Skleněného stropu a Houslí. “Moc kolegům z uvedených divadel za jejich pomoc děkuji, vážím si jí,” uzavírá Milan Hein s vírou, že brzy diváci budou moct přijít i na domácí půdu a že během prázdninových měsíců herecké hvězdy odehrají i naplánovaná představení Letní scény.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek