Odstartoval seriál pro seniory o financích, součástí jsou videa i kvízy
Ilustrační foto: ingimage.com

Odstartoval seriál pro seniory o financích, součástí jsou videa i kvízy

15. 5. 2020

Na Facebooku odstartovalo pravidelné online vysílání zaměřené na seniory, které jim pomůže zorientovat se ve finančních produktech a jejich používání.

Zastřešuje ho Garanční systém finančního trhu - to je nevýdělečná instituce úkolem, jejímž úkolem je především zabezpečení výplaty finančních prostředků od bank, družstevních záložen či stavebních spořitelen v případě, že by zkrachovaly.

Součástí seriálu jsou krátká videa s  lektorem, která posluchače informují o aktivitách a funkci Garančního systému finančního trhu.  Nabyté znalosti si mohou čtenáři otestovat v řadě kvízů, která následuje vždy po sérii videí.  Seriál je možné sledovat v průběhu měsíce května a června na facebookové stránce https://www.facebook.com/gsft.cz/.

Senioři, respektive lidé starší šedesáti let, mají podle průzkumů nejmenší povědomí o správném využívání finančních produktů. Stejně tak toho mnoho neví o Garančním systému finančního trhu a jeho funkci a zároveň o tom, které produkty mu podléhají a které nikoliv. Často nejsou navíc starším lidem nejsou poskytovány kvalitní a správné informace, čehož zneužívá mnoho různých finančních poradců.

Michaela Procházková

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Petr Dvořák
K čemu jsou seriály, vide, kvízy, když Evropská banka roztočí rotačky a začne tisknout papírky, kterým se říká peníze. Ty potom bude rozhazovat z vrtulníku" jak naše Venezuela Maláčová. Tím roztočí inflaci, která může dosáhnout čísel, o kterých se normálnímu člověku ani nezdá. Pamatuji si větu z knihy E.M. Remarqua: Když jste dostali peníze, museli jste se běžet najíst, protože než jste přešli ulici, už vám nestačily ani na oběd. (Černý obelisk?)

Zpět na homepage Zpět na článek