Usmívání
Ilustrační foto: pixabay.com

Usmívání

29. 5. 2020

Lidičky, máte také radost, že se na sebe můžete usmívat? Já mám radost velikou. Usmívám se od rána do večera a nemohu se úsměvu nabažit. Je  sice pravda, že mám opravené zuby a usmívat se mohu. Když jsme vypadali jako bubáci, tak úsměv zmizel. Nevěděla jsem, jestli se na mne někdo usmívá, nebo mračí. 

Úsměv mi chyběl. Sice jsem se na lidi usmívala, ale nikdo to nemohl vidět. Teď, když můžu, usmívám se na každého. Usmívám se na zelenou trávu, rozkvetlou kytku, na to, že svítí slunce, nebo, že konečně prší. Někdy chodím a usmívám se bezděčně asi proto, že mně zase život těší. Prostě se nemohu úsměvu nabažit.

Myslím, že úsměv lidem sluší a někdy i otvírá srdce. Když se na mne někdo usměje, bez té ošklivé roušky, mám obrovskou radost. Kdyby úsměv nebyl, byl by svět i lidské vztahy ošizené velmi. Tak se usmívejte a usmívejte se hodně a už si nikdy a nikým nenechme úsměv vzít.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.2 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Martina Růžičková
Váš článek mě potěšil. Usmívám se tu teď alespoň na počítač :-).
Jana Kollinová
Článek mě potěšil optimizmem a pozitivní energií. Velmi pěkné čtení pro dobrou náladu. :-)
Soňa Prachfeldová
Zjistila jsem, že se nevědomky usmívám, když se mi něco líbí. Úsměv je zapotřebí.
Jan Zelenka
Občas se sice usměji, ale bohužel není to tak často, jak by bylo třeba. nejvíc mě rozesměje moje malá Britney.
Zuzana Pivcová
Je pravda, že se lze usmívat i očima, ale s odkrytými ústy je to přece jen ještě hezčí, je-li to upřímný úsměv.
Libor Farský
Ať Ti dupou králíci a máš furt úsměv na líci ♥ :-)
Alena Várošová
Úsměv nic nestojí a může udělat mnohým lidem,ne zrovna dobře naladěným radost. Moc pěkné povídání.
Naděžda Špásová
Hanko, zase jedno pravdivé moudro. Mně sice občas úsměv zmrzne, to když se potkám s lidskou blbostí, ale i když mně zub chybí, tak se občas usměju na úplně cizí lidi. :-)
Eva Mužíková
Míváš opravdu zajímavé úvahy Hanko. Posílám Ti ze severu úsměv od ucha k uchu. Bertice
Zdenka Soukupová
Ano, bez té roušky jsme zase normální lidé. Měli bychom si toho vážit a smát se o to víc. Ale něčemu se přiznám: rouška mi velmi vyhovovala v obchodě také z toho důvodu, že když jsem na něco zapomněla a musela se od pokladny vrátit, tak jsem si pod rouškou tiše nadávala: Proč si to proboha nenapíšeš, když si nic nepamatuješ! To bez roušky nepůjde. :-) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.